Buharkent kendi elektriğini üretecek

Buharkent Belediyesi, Güneş Enerji Santrali (GES) ile Murat Dağı’nda 500 kilovatlık elektrik üretecek.

16 Nisan 2019 - 13:55 2
reklam

Mustafa Çelik/Manşet Aydın-NAZİLLİ- Mazbatasını aldıktan sonra ikinci dönemi için kolları sıvayan Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol, Güneş Enerji Santrali projesi için çalışmalarına start verdi. İlçenin elektrik enerjisinin bir kısmını karşılayacak projenin önümüzdeki günlerde ihaleye çıkacağı öğrenildi. Projenin yaklaşık 2 buçuk milyon TL’ye mal olması bekleniyor. Murat Dağı’nda 20 dönümlük alan üzerinde hayata geçirilecek projeyle birlikte 500 kilovat elektrik üretilecek.

“YENİLENEBİLİR ENERJİYİ KULLANMAK İSTİYORUZ”
Yenilenebilir enerji kaynaklarından sonuna kadar yararlanmayı hedeflediklerini belirten Başkan Mehmet Erol, “Güneş enerjisi sistemleri ile elektrik üretimi projesini bu anlayışla başlattık. Doğaya zarar vermeden enerji kaynaklarımızı kullanmak istiyoruz. GES projesi, aynı zamanda belediyemiz için bir gelir kaynağı olacak” dedi.

“AK PARTİ BELEDİYECİLİĞİ ÖRNEĞİ”
Aynı projeyi Kuyucak Belediyesi’nin de yaptığını hatırlatan Mehmet Erol, “AK Parti belediyeciliğinin hizmete verdiği önem ortada. Projeler üreterek ilçelerimizi kalkındırıyoruz. Amacımız vatandaşımızın daha güzel bir Buharkent’te yaşaması” ifadelerine yer verdi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

atila

ENERJİ BAKANI SİZDEN DERS ALSIN BENCE GERÇİ BU YORUMU DA YAYIN YAPMAZLAR BU HABER SİTEŞİ GÖT YALAR

vedat güzel

enerji bakanı na söyle oğlum sen onları bol bol üretsin vatandaş ucuz elektırık kullansın

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-