Buharkentli gazilerin isimleri yaşatılacak

Buharkent ilçesindeki şehit ve gazilerin isimleri okul, park ve sokak adlarında yaşatılacak

31 Ağustos 2018 - 15:02 0
reklam

Buharkent Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün girişimleriyle Zafer Ortaokulundaki sınıflara şehit ve gazilerin isimleri verildi.

Zafer Bayramı etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen törene İlçe Kaymakamı Güher Sinem Büyüknalçacı, Belediye Başkanı Mehmet Erol, Daire Amirleri, Belediye Meclis Üyeleri ve gazileri katıldı.

İSİMLER YAŞAYACAK
Vatan savunmasında görev almış olan Buharkentli şehit ve gazilere verdikleri önemi anlatan Kaymakam Güher Sinem Büyüknalçacı, konuşmasında, “Milli ve manevi değerlerimize sahip çıkmak hepimizin görevidir. Şehit ve gazilerimizin isimleri artık okullarımızda, caddelerde, sokaklarda, parklarda ve stadyumda her anımızda yaşayacaktır. Bu gururu 30 Ağustos Zafer Bayramında öğrencilerimizin eğitim yuvalarındaki dersliklerde de yaşamanın mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.

İSİMLİKLER YERLEŞTİRİLDİ
Zafer Ortaokulu’na giden protokol üyeleri gazilerin isimlerinin bulunduğu plaketleri sınıfların girişlerine tek tek yerleştirdi. Buharkentli Şehitler Bülent Soybilgiç, Mehmet Esin, merhum gazi Mehmet Başaran, hayatta olan gaziler Süleyman Karaçam, Hakan Erim, Mustafa Taşçı, Rafet Pehlivanoğlu, Mehmet Yamuç ve Sami Uzun’un isimleri ilçenin cadde, sokak, okul, park ve stadyumunda yaşatılmaya devam edilecek.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-