Bulmacayı çözen hediyeyi kaptı

Koçarlı’da bir ortaokulda müdürlük yapan Mehmet Orhan, çıkardığı okul bülteninde ilçeyi konu alan bulmacayı çözene ödül olarak gömlek ve pantolon hediyesi etti.

12 Ağustos 2018 - 12:49 0
reklam

Aydın’ın Koçarlı ilçesi Satılar Mahallesi’ndeki bir ilk ve ortaokulun müdürlüğünü yapan Mehmet Orhan, ilk kez okul için bülten çıkarttı ve bulmacayı ilk çözen ise hediyesini kaptı.

Facebook’un Koçarlı sayfasında yayımladığı bültende yer alan bulmacayı ilk çözen kent sakini Avni Ödemiş’in bayramlık kıyafet ödülü ise sayfa yöneticisi Hasan Küçükoğlu tarafından verildi.

İlçenin tarihi ve ören yerleri, kültürel etkinlikleri ve tarihi kişileri sorulduğu bulmacanın yoğun ilgi gördüğünü ifade eden Okul Müdürü Mehmet Orhan, “Branşım sınıf öğretmenliği. Müdürlüğünü yaptığım okulumda küçük çaplı bir bülten çıkardık. Sayfanın birisinde yer alan Koçarlı bulmacasını Facebook’ta Koçarlı sayfasına yolladım. Sayfa yöneticisi ise bulmacayı çözene bayramlık kıyafet ödülü koydu. Zor bir bulmacayı kısa sürede çözen arkadaşımız ödülü aldı” dedi.

‘TEŞVİK AMAÇLI YAPTIK’
Koçarlı Facebook sayfası yöneticisi Hasan Küçükoğlu ise, “Bulmacanın sayfaya gönderilmesi bizi mutlu etti. Biz de ilçemizde bu konuda daha dikkat çekilmesi açısından bulmacayı ilk çözene bayramlık kıyafet ödülü koyduk. Avni Ödemiş, bulmacayı ilk çözen olduğu için ödülü aldı” dedi.
Bulmacayı çözen Avni Ödemiş, “Çok zor bir bulmacayı çözmekten onur duydum. Ama aldığım ödül de beni sevindirdi. Bulmacayı görünce dayanamadım ve uğraşarak çözdüm” diye konuştu.(DHA)

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-