Bunlara yanıt ver başkan

Sultanhisar Belediyesi’nin, geçen 7 Mart tarihinde gerçekleştirdiği ve tartışmaya yol açan arazi takası ile ilgili açıklama geldi. Yapılan açıklamada, takas girişiminin mevzuata uygun olduğu iddia edilse de tartışmaya yol açan noktalara değinmekten kaçınıldı.

reklam

15 Kasım 2017 - 09:42 0
reklam

Erdal SAVAŞ/Aydın Haber Ajansı/SULTANHİSAR- Aydın’ın Sultanhisar ilçesi Kurtuluş Mahallesi sınırlarında bulunan 155 ada 203 parseldeki termal turizm alanı olarak belirlenen arsa ile 155 ada 58 parseldeki vasıfsız arsanın takası tartışmalara yol açtı.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun kayınpederi işadamı Şefik Çerçioğlu’na ait Jannak Turizm Taşımacılık A.Ş.’ye verilmek istendiği ortaya çıkan arsa ile ilgili, Sultanhisar Belediye Başkanı Osman Yıldırımkaya imzalı açıklama yapıldı. 155 ada 203 parseldeki taşınmazın belediyeye ait mülk olduğu ve termal turizm alanında bulunduğu hatırlatılan açıklamada, “Ancak bu arsanın komşu parsellerle birleştirilmeden imar parseli olması mümkün olmadığından belediyemiz tarafından yatırım yapılması mümkün değildir. Trampa, meclis kararı alınarak, onaylı imar planına uygun halde, mevzuat hükümleri çerçevesinde yapılmaktadır. Yasal olmayan bir durum ya da herhangi bir kişiye menfaat sağlanması söz konusu değildir” denildi.

SOMUT İDDİALARA YANIT YOK

Sultanhisar Belediye Meclisi’nin 7 Mart 2017 tarihli toplantısının 6’ıncı maddesinde gündeme gelen ve oy çokluğuyla alınan kararda, 155 ada 203 parseldeki arsanın belediyeye ait olduğu belirtilmiş ancak trampa edilen arsanın Şefik Çerçioğlu’na ait Jannak Turizm ve Taşımacılık A.Ş.’ye ait olduğu belirtilmemişti. Sultanhisar Belediyesi’nin açıklamasında, tartışılan bu duruma değinilmedi.

Tartışılan bir diğer nokta ise 155 ada ve 203 parseldeki 4 bin 269 metrekarelik arsanın, neredeyse yarı oranındaki, 2 bin 690 metrekarelik bir başka arsayla trampa edilmesiydi. Açıklamada bu iddia da teğet geçilerek, arsanın yanındaki diğer parsellerle birleştirilmeden termal turizm alanı olarak kullanılamayacağı ifade edildi.

NYSA OTEL’E EKLENECEK Mİ?

Sultanhisar Belediyesi’nin yok pahasına vermek istediği Şefik Çerçioğlu’na ait NYSA Otel’in hemen kuzeyindeki, manzaralı ve yüksek arsanın NYSA Otel’le birleştirileceği, bu yolla otele Termal Tesis vasfı kazandırılabileceği ileri sürülmüştü.

YILDIRIMKAYA ÇERÇİOĞLU İLİŞKİSİ

Haberde, Sultanhisar Belediye Başkanı Osman Yıldırımkaya’nın Şefik Çerçioğlu’nun şirketinde uzun yıllar çalıştığı belirtilmişti. Yıldırımkaya’nın açıklamasında, Şefik Çerçioğlu’nun sahibi olduğu Jantsa A.Ş.’de, 1980’den 1999 yılına kadar personel müdürlüğü yaptığı, 1994-2001 yılları arasında aynı şirketin yönetim kurulu üyeliğini yaptığı bilgilerine değinilmedi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

reklam

reklam