Bunun adı mucize kurtuluş

TEM Otoyolu inanılması zor bir kazaya ve kurtuluşa tanık oldu. Kağıthane sapağında kontrolden çıkan otomobil, TIR’ın altına girdi. Otomobil kullanılamaz hale gelirken, sürücüsünün burnu bile kanamadı. Kazayı görenler şaşkınlıklarını gizleyemedi.

reklam
24 Haziran 2016 0
reklam
reklam

123

Edinilen bilgilere göre, Nurten Altay idaresindeki 34 H 8572 plakalı hususi otomobil, iddiaya göre plakası alınamayan bir hafriyat kamyonunun sıkıştırarak çarpması sonucu savrularak kendisi ile aynı yönde ilerleyen Nazif Bayrak’ın kullandığı Esenyurt’tan Bursa’ya içme suyu taşıyan 16 ADF 37 plakalı TIR’ın altına girdi.

Kaza örenlerin ihbarı üzerine bölgeye itfaiye, acil servis ekibi araç kurtarıcısı sevk edildi. Çarpmanın etkisiyle savrularak dönen otomobilin ön tarafı su yüklü TIR’ın altına girdi. Otomobil kullanılamaz hale gelirken, sürücü Nurten Altay, şans eseri kazadan ufak sıyrıklarla kurtuldu. Kaza nedeni ile dört şeritli karayolunun 2 şeridi trafiğe kapanırken, Ankara yönünde uzun araç kuyrukları oluştu.

TIR sürücüsünün araçtan çıkardığı otomobil sürücüsü Nurten Altay, tedbir amaçlı olarak ambulans ile Gaziosmanpaşa Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Altay’ın sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

TIR’ın altına giren otomobil çekici yardımı ile olay yerinden kaldırılırken, kamyon sürücüsü Nazif Bayrak, “Bir damperli kamyon kadını sıkıştırdı. Kemerburgaz sapağından çıkıyordu otomobil. Kadının sol tarafından vurunca benim altıma attı. Yaşlı bir kadın vardı, çıkardık dışarıya. Hafif bir sıyrık var. Çarpan kamyon kaçtı gitti” dedi.

Polis, kaza ile ilgili incelemesini sürdürürken, kazaya neden olan kum yüklü hafriyat kamyonunun yakalanması için soruşturma başlattı.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam