Bürokratlara Yüklendi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın TOBB şurasında dile getirdiği ‘istihdam’ desteğine sonuna kadar katıldıklarını belirten Nazilli Ticaret Odası Başkanı Nuri Arslan, bürokratlara yüklendiği açıklamasında “Belli kesimdeki bürokratlar bu konuda gayet rahatlar. Çünkü onların yatırımla ilgili sorunları yok. Kendi hayatları garanti altında” diyerek sitemini dile getirdi.

10 Şubat 2017 - 16:59 0
reklam

Erdal SAVAŞ/Aydın Haber Ajansı/NAZİLLİ-Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin (TOBB) 7’incisini düzenlediği şura toplantısına katılan Nazilli Ticaret Odası Başkanı Nuri Arslan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın burada dile getirdiği ‘istihdam’ desteğine sonuna kadar katıldıklarını kaydetti. Ancak bölgelerinde yaşanan bir takım sorunlar olduğunu vurgulayan Arslan, bürokratlara yüklendi.

Odalarına bağlı işletmelerin Cumhurbaşkanı’nın çağrısıyla 1-2 kişilik ek istihdam sağlayabileceğini ancak bunun için bürokratik bir takım engellemelerin kaldırılması gerektiğine dikkat çeken Arslan,

“ Sayın Cumhurbaşkanımızın orada özellikler ‘istihdam’ anlamında başlattığı projeye canı gönülden destek verenlerdeniz. Fakat bizim bölgemizde bir takım sorunlarımız var. Bu sorunlar orada dile getirildi.

Bürokratik sorunlarımız var. Kişilerin ve yatırımcıların aşamadığı bir takım sorunlar bunlar. Bu istihdamı sağlamak için, insanlar mevcut işletmelerine 1- 2 kişi alır. Ama biz bunları yeterli görmüyoruz. Bu sayıların artırılabilmesi için bürokratik engellerin ortadan kalkması gerekir.

Yatırımcının daha kolay şekilde bu engelleri aşması gerekir. Bunun içinde Sayın Cumhurbaşkanımızın bu konuda kesin olarak talimatı söz konusu” diyerek karşılaştıkları zorlukları dile getirdi.

BÜROKRATLAR GAYET RAHAT

Aydın bölgesinde görev yapan bürokratların sorumluluktan kaçındığını söyleyen Nazilli Ticaret Odası Başkanı Nuri Arslan, valilere büyük iş düştüğünü kaydetti.

Arslan açıklamasının son bölümünde; “Valilerimizin yatırımcılarımızın önünü açması bekleniyor. Bölgemizde valilerimizden isteğimiz yatırımcının önünü açma yönünde daha çok çaba sarf etmesi. Belli kesimdeki bürokratlar bu konuda gayet rahatlar. Çünkü onların

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam