“Büyükşehir mahalleye hizmet getirmiyor”

Mesudiye Mahalle Muhtarı Cemal Zingal, Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin mahallelerine hizmet getirmediğini söyledi. ASKİ’nin sorumluluğunda olan su deposunun bulunduğu alanı otların kapladığını belirten muhtar, “Her yıl yangın çıkıyor. Burası temizlensin” dedi. Muhtar Zingal, Mahallede bulunan 1641\1 Sokağın durumunun çok kötü olduğunu da ifade ederek sokağın bir an önce yapılmasını istedi.

13 Haziran 2018 - 09:50 0
reklam

Merve Danışman / Manşet Aydın- EFELER-  Manşet Aydın Gazetesi, Mesudiye Mahalle Muhtarı Cemal Zingal’ı ziyaret etti. Mahallenin sorun ve taleplerini dile getiren Muhtar Zingal, Aydın Büyükşehir Belediyesi’yle iletişime geçemediklerinden şikayet etti.
Mahallede ASKİ’nin sorumluluğunda olan su deposunun bulunduğu alanın otlar içinde kaldığını belirten muhtar, “Defalarca oranın temizlenmesini istedik. Ancak kimse ilgilenmedi. Yaz aylarında otlar kuruyor ve yangına sebep oluyor. Her yaz yangın çıkıyor. Buna rağmen hala müdahale edilmedi” dedi.

SOKAK TEHLİKE SAÇIYOR
Mahallede bulunan 1641\1 Sokakta yapılan doğalgaz çalışması sonucu duvarın yıkıldığını belirten muhtar, sokağın durumunun da çok kötü olduğunu söyledi.
Sokağın tehlike saçtığını ve akşamları burada uyuşturucu kullanıldığını da vurgulayan Muhtar Zingal, “Sokakta doğalgaz çalışması yapılırken araç devrildi ve yol çöktü. Daha sonra ekipler, yol yapılana kadar işi bıraktılar. Ancak yol da yapılmadı. Sokak kazılmış halde kaldı. Mahalle halkı, belediyeye çok kez dilekçe yolladı ancak sokakla hala ilgilenilmedi” diye konuştu.
Mahallede bulunan vatandaşlar da sokağın bu durumuna tepkili. Yollarının yapılması için defalarca istekte bulunduklarını söyleyen vatandaş Gürol Atlı, “Benim dört kızım var. Bu sokakta akşamları bir yere çıkarmaya korkuyorum. Hem düşme tehlikesi var, hem de uyuşturucu kullananlar akşamları burayı mesken tutuyor. Bir an önce sokağımızın yapılmasını, düzenlenmesini istiyoruz” dedi.

“BU MAHALLE AYDIN’DA DEĞİL Mİ?”
Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin mahalleye hizmet getirmediğini söyleyen Mesudiye Mahalle Muhtarı Cemal Zingal, “Park sorunumuz da var. Mahallede insanların oturacağı bir alan yok. Birkaç boş alan var. Oralar da ot ve pislik içinde. Yılan, akrep gibi haşereler özellikle yazın buralarda çok oluyor. Buraların kamulaştırılıp, temizlenmesi, faydalı bir yere dönüşmesi gerekir. Buraya hizmet gelmiyor. Mahallemiz Aydın’ın dışında bir yer mi?” ifadelerini kullandı.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

reklam
escort