Büyükşehirden skandal yasak!

Vatandaşa hizmet etmek yerine çekişme ve rekabeti tercih eden Aydın Büyükşehir Belediyesi, kurulduğu günden bu yana sürtüşme yaşadığı Efeler Belediyesi’ne skandal bir yasak koydu.

04 Mayıs 2018 - 15:51 0
reklam
reklam

Merve Danışman / Manşet Aydın- EFELER- Efeler Belediyesi’nin atık pil ve bitkisel yağ toplamak için Atatürk Kent Meydanı’nda stant açması, Aydın BŞB zabıtalarınca engellendi.

Ödüllü Atık Pil ve Bitkisel Atık Yağ Kampanyası kapsamında atık pil ve bitkisel yağ toplamak için Atatürk Kent Meydanı’na stant açan Efeler Belediyesi, Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin skandal ‘yasak kararıyla’ şok yaşadı.
Efeler Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da atık pil ve bitkisel yağ toplama kampanyası düzenlendi. Kampanya kapsamında Atatürk Kent Meydanı’nda stant kuruldu.
Efeler Belediyesi görevlilerinin standı kurmasından birkaç saat sonra, Aydın Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri standa geldi.
Zabıta görevlileri, Efeler Belediyesi’nin izin almadığı gerekçesiyle stant açamayacağını, kendilerine standın kaldırılması yönünde emir verildiğini belirtti.
Yaşanan kısa süreli tartışma ve tutanak tutulmasının ardından Efeler Belediyesi’nin standı kaldırıldı.

“VATANDAŞIN YARARINA BİR ÇALIŞMA YAPIYORUZ”

Geçen yıl da aynı yerde stant açtıklarını ve izin belgesi sorulmadığını belirten Efeler Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Bayram Gül, “Biz burada herhangi bir şahsın ya da firmanın reklamını yapmıyoruz. Vatandaşın yararına ve yasalaşmış bir konu olarak atık yağ ve pil topluyoruz. 3-4 yıldır yaptığımız bir kampanya. Geçen yıl da burada yaptık ve kimseden izin almamız söylenmedi. Bu yıl böyle bir durumla karşılaştık” dedi.

STANT UĞUR MUMCU PARKINA TAŞINDI
Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı zabıtaların tutanak tutmasının ardından standın kaldırılmasına karar verildi. Stant, Efeler Belediyesi’ne bağlı Uğur Mumcu Parkı’nda çalışmalarına devam edecek.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam