Büyükşehire karşılık EFELER ve NAZİLLİ

İYİ Parti Aydın İl Başkanı Cemal Sarı, Büyükşehir Belediyesi’ne karşılık CHP’den Nazilli ve Efeler ilçelerini talep ettiklerini söyledi.

02 Ocak 2019 - 12:33 0
reklam

Kıymet Sarıyıldız / Manşet Aydın-EFELER- İYİ Parti Aydın İl Başkanı Cemal Sarı, yerel seçimlerde yapılacak ittifak anlaşması gereği genel merkezlerden çıkacak ortak karara saygı duyulması gerektiğini ifade etti.
İttifak anlaşması gereği CHP’ye bırakacakları Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne karşılık iki büyük ilçe olan Nazilli ve Efeler’i talep ettiklerini söyleyen Sarı, “İYİ Parti olarak başlangıçta durduğumuz noktadayız. İttifak konusunda genel merkezlerimizin yaptığı görüşmeler var. O müzakerelerin sonucunda çıkacak kararı bekliyoruz. İttifak noktasında ortak karar neyse o kararın gereği yapılır. Müzakere sonunda ne karar çıkacaksa biz ona bağlı kalacağız” dedi.

NAZİLLİ VE EFELER İLÇELERİNDE İYİ PARTİ
CHP’nin şimdiye kadar ilçelerde açıkladığı adayların, yerel örgüt kararları ile ilan edildiğini belirten İYİ Parti Aydın İl Başkanı Cemal Sarı, “Bunlarla ilgili bir yorum yapmıyoruz. Ancak ittifak olarak destek verebilmemiz, ittifakı sağlıklı yürütebilmemiz için kendi tabanımıza bunu izah etmemiz lazım. Bunun için de Büyükşehir’e karşılık Nazilli ve Efeler ilçelerinde İYİ Parti ile seçilmesi gidilmesi talebimizi ilettik. Genel merkezdekiler de müzakerelerde bunu gündeme getiriyorlar” diye konuştu.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-