Çaldıran Şehitleri, Yaktı Geçti

Yürekler yine yandı. Van’ın Çaldıran ilçesinde dün askerlerimize yönelik düzenlenen hain saldırı sonrası beş ocağa şehit ateşi düştü. Şehitler bugün memleketlerine uğurlandı.

reklam
25 Mayıs 2016 0
reklam
reklam

ŞEHİT BİNBAŞININ HABERİ MUĞLA’YI YAKTI

Aldığımız şehit haberlerine her gün yenileri ekleniyor. Van’ın Çaldıran İlçesi’nde teröristlerin zırhlı askeri araca yönelik düzenlediği bombalı saldırıda şehit olan Çaldıran İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Kıvanç Cesur’un Muğla’daki baba ocağına ateş düştü. Çaldıran İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Kıvanç Cesur’un şehit olduğu haberini emekli öğretmen olan babası Remzi ile annesi Zehra Cesur, Muğla’nın Fethiye İlçesi’nde aldı.

Baba Ocağı

Cesur çifti, acı haberi alır almaz evlerine döndü. Yakınları baba evine ve abisinin evine Türk bayrakları astı. Hemşire Seda Cesur ile evli 1 çocuk babası Kıvanç Cesur’un yarın ikindi namazına müteakip toprağa verileceği belirtildi. Şehit binbaşı Cesur’dan geriye hemşire eşi Seda ve oğlu Demir Alp ile birlikte çektirdiği hatıra fotoğrafları kaldı.

 

NEVŞEHİR’E ŞEHİDİNE AĞLIYOR

EmreturkmenVan’da şehit düşen Uzman Çavuş Emre Türkmen’in acı haberi de, Nevşehir’in Hacıbektaş ilçesinde oturan ailesine verildi. Acı haberin ardından anne Zehra Türkmen sinir krizi geçirdi. Sinir krizi geçiren anneye sağlık görevlileri müdahale etti. Van’da şehit düşen 6 aylık Uzman Çavuş Emre Türkmen’in 24 Temmuz tarihinde de düğün yapacağı öğrenildi.

BİTLİS’E ŞEHİT HABERİ DÜŞTÜ

Van’da şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Murat Sarıgül’ün (43) Bitlis’in Ahlat ilçesinde yaşayan ailesine acı haber verildi. Tayini kısa bir süre önce İzmir’e çıkan şehit Jandarma Uzman Çavuş Murat Sarıgül’ün emekliliğine az bir zaman kaldığı murat sarıgülöğrenildi. Geçici görevle Van Çaldıran’da bulunan şehit Sarıgül’ün evli ve iki çocuk babası olduğu öğrenildi. Şehit Sarıgül’ün naaşı, yarın Van’da düzenlenecek törenin ardından memleketi Ahlat’ta toprağa verilecek.

SAMSUN’A ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ

Samsun’un Ayvacık ilçesi doğumlu Uzman Çavuş Ferdullah Kaygusuz’un acı haberi babaevine ateş düşürdü. Acı haberi öğrenen aile sinir krizleri geçirirken, sağlık görevlileri aileye müdahalede bulundu. Şehit Kaykusuz’un altı ay önce Mafiye Kaykusuz ile dünya evine girdiği ve eşini vana götürmeyerek Samsun’da bıraktığı öğrenildi.

 

 

ŞEHİT ATEŞİ GAZİANTEP’E DÜŞTÜ

Van’da şehit olan Jandarma Astsubay İbrahim Tıraş’ın Gaziantep’in Nurdağı ilçesindeki baba ocağına ateş düştü. 4 çocuklu ailenin en küçük çocuğu olan 25 yaşındaki şehit Astsubay İbrahim Tıraş’ın diğer iki ağabeyinin de uzman çavuş olarak orduda görev yaptığı öğrenildi. Şehit astsubayın geçtiğimiz yıl evlendiği eşi İpek Tıraş’ın ise 5 aylık hamile olduğu öğrenildi. Şehit astsubayın 1 hafta önce tayininin Kahramanmaraş’a çıktığı ancak görev sonunu beklediği öğrenildi. Şehit Astsubay İbrahim Tıraş’ın yarın Van’da yapılacak askeri törenin ardından Gaziantep’in Nurdağı ilçesine getirilerek, burada toprağa verileceği bildirildi.

ASKERE PEŞPEŞE İKİ AYRI UĞURLAMA

Van’ın Çaldıran ilçesinde şehit olan 6 askerin cenazeleri, Van’da düzenlenen iki ayrı törenle memleketlerine uğurlandı. Şehit askerlerden Çaldıran İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Kıvanç Cesur, Astsubay Kıdemli Çavuş İbrahim Tıraş, şehit Uzman Çavuş Murat Sarıgül için Van Jandarma Pilot Yarbay Yusuf Turgut Kışlası Helikopter Filo Komutanlığı’nda basına açık tören yapıldı. Törenin ardından Çaldıran İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Kıvanç Cesur’un cenazesi Muğla’ya, Astsubay Kıdemli Çavuş İbrahim Tıraş’ın cenazesi Gaziantep’e gönderilmek üzere uçağa konuldu. Şehit Uzman Çavuş Murat Sarıgül’ün cenazesi ise de Bitlis’in Ahlat ilçesine gönderilmek üzere helikoptere alındı.

caldiran-sehitleri-ailelerini-de-turkiye-yi-de-8467470_6711_m

Törene katılan şehit Uzman Çavuş Murat Sarıgül’ün eşi Zeynep Sarıgül sinir krizleri geçirdi. Şehidin oğlu Malik Atakan Sarıgül, babasının tabutuna sarılarak ağlarken, kızı gözyaşlarına boğuldu.

İKİNCİ TÖREN

Çaldıran’da dün şehit olan 6 askerden Jandarma Astsubay Üstçavuş Murat Demirci, Jandarma Uzman Çavuş Emre Türkmen ve Jandarma Uzman Çavuş Ferdullah Kaygusuz için de ikinci tören yapıldı. Törenin ardından Jandarma Astsubay Üstçavuş Murat Demirci’nin cenazesi Amasya’ya, Jandarma Uzman Çavuş Emre Türkmen’in cenazesi Nevşehir’e ve Jandarma Uzman Çavuş Ferdullah Kaygusuz’un cenazesi de uçakla Samsun’a gönderildi.

kıvanç cesur

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam