“Çalışanlar siyasete alet edilmemeli”

Türk-İş Aydın İl Temsilcisi ve Tes-İş Aydın Şube Başkanı Mustafa Aydın, seçim ardından birçok belediyede çalışanların işine son verildiğini söyledi.

17 Nisan 2019 - 14:00 0
reklam

Türk-İş Aydın İl Temsilcisi ve Tes-İş Aydın Şube Başkanı Mustafa Aydın, 31 Mart yerel seçimleri ardından ortaya atılan “işçi kıyımı” iddialarını değerlendirdi.

“SUDAN SEBEPLERLE KOVULDULAR”
Seçimlerin demokrasiden çıktığını savunan Aydın, ülke genelinde olduğu gibi Aydın’da seçimler ardından çalışanların işine son verildiğini belirtti. İşçilerin sudan sebeplerle kovulduğunu öne süren Aydın, “Çalışanların kaderi başkanın iki dudağı arasından çıkacak söze bağlı kalmamalı” dedi.

“DEMOKRASİNİN ÇİLESİNİ İŞÇİLER ÇEKİYOR”
Demokrasinin çilesini çalışanların çektiğini ifade eden Aydın, “Seçim bittikten sonra aynı başkan seçilirse seçim sürecinde gerekli desteği vermediği gerekçesi ile kaybederse de yeni gelen başkan ise rakibine destek verdiği gerekçesi ile birçok çalışanı yerinden ediyor.” şeklinde konuştu.

“ÇALIŞANLARI SİYASETE ALET ETMEYİN”
Çalışanlara yönelik mobbing uygulandığını kaydeden Aydın, işçilerin siyasete alet edilmemesi gerektiğini belirtti. Özellikle seçim dönemlerinde belediye çalışanlarının diken üstünde olduğunu ekleyen Altay, “Lütfen kimse çalışanla değil görev sorumluluk sahasında bulunan şehirlerin sorunları ile meşgul olsunlar” ifadesini kullandı. (İHA)

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-