“Cam filmi yasağı Teröre karşı önlem”

Bakan Özlü: “Emniyet Müdürlüğü’nün terörle ilgili hassasiyeti olmasaydı, 26 Ekim’de cam filmi yasağı kalkacaktı. Bir terör eylemi olursa, sorumluluğunu almak zordur. Konu insanların güvenliği.”

reklam
07 Kasım 2017 0
reklam
reklam

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, araçlarda cam filminin Emniyet’in terörle ilgili hassasiyeti nedeniyle yasaklandığını söyledi. Meclis’te gazetecilerin sorularını yanıtlayan Özlü, 2016 yılında, cam filmi yasağının bu yıl 26 Ekim’de kaldırılması yönünde karar aldıklarını hatırlatarak, bu karardan niçin vazgeçildiğini şu sözlerle anlattı:

 “BU SORUMLULUĞU ALAMAYIZ”

 “Nisan ayından beri yaptığımız görüşmelerde, cam filmi konusunda Emniyet Müdürlüğü’müz hassasiyet gösterdi ve dedi ki ‘Terör eylemleri var, tespit etmekte zorlanıyoruz. Bu kaldırma işini iptal edin.’ Emniyet Müdürlüğü’nün terörle ilgili hassasiyeti olmasaydı, 26 Ekim 2017’de cam filmi yasağı kalkacaktı. Fakat Emniyet Müdürlüğü ısrar etti, dolayısıyla cam filmi yasağı devam etti. Bir terör eylemi olur ve ‘Bu cam filminden dolayı olmuştur’ derlerse, bunun sorumluluğunu almak zordur. Konu terör, insanların güvenliği. O bakımdan bir şey diyemiyoruz.”

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam