Cami cemaati tedirgin!

Aydın’ın Nazilli ilçesi Aydoğdu mahallesinde bulunan, Hacı Şeyh Cami’deki görüntüler korkutuyor. Caminin çatısında, minaresinde ve hatta içindeki duvarlardaki çatlaklıklar her geçen gün daha da büyüyerek çökme tehlikesine davetiye çıkartıyor.

reklam
30 Mayıs 2016 0
reklam

123

Eşref Özbağcı / Aydın Haber Ajansı- NAZİLLİ- Nazilli Aydoğdu Mahallesi, Mithatpaşa Caddesi üzerinde yer alan tarihi Hacı Şeyh Cami bakımsızlıktan dolayı, çürümeye yüz tutmuş halde. Özellikle Cuma namazlarında dolup taşan tarihi cami bakımsızlığı sebebiyle vatandaşların endişe duymasına sebep oluyor. Yaklaşan Ramazan ayı öncesi tedirgin olduklarını belirten Cami cemaati, “Bu manzara, tarihi camiye yakışmıyor. Bir an önce caminin onarılmasını talep ediyoruz. Camide her gün yüzlerce kişi namaz kılıyor. İç ve dış duvarlarda meydana gelen çatlaklar ve derin yarıklar, hepimizi tedirgin ediyor” diyerek yetkilileri göreve davet etti.


Aydoğdu mahallesinde bulunan Hacı Şeyh Cami, 1822- 1823 yıllarında Hacı Şeyh oğlu tarafından yaptırıldı. 1900 yılındaki depremde minaresi yıkıldıktan sonra Milli Mücadele döneminde de yangın geçirdi. Tarihi cami son olarak 1929 yılında halk tarafından onarılmıştı.

1234

 

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam