Camilerde Ramazan hazırlığı

Ramazan Ayı’nın yaklaşması ile birlikte camilerdeki temizlik çalışmalarını artıran Germencik Belediyesi, ilçe genelindeki 45 camiyi ilk teravih namazına kadar temizleyecek.

09 Mayıs 2018 - 12:11 0
reklam
reklam

Kıymet Sarıyıldız / Manşet Aydın- GERMENCİK-  Ramazan Ayı’nın yaklaşmasıyla beraber Germencik Belediyesi, ibadethanelerin temizliğine başladı.
Kutsal mekânların temizliği konusunda hassasiyetle çalıştıklarını belirten Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın çalışmaların teravih namazının kılınacağı ilk güne kadar tamamlanacağını söyledi.
Başkan Akın “Germenciklilerin daha temiz ve hijyenik koşullarda ibadet etmesi için Temizlik İşleri Müdürlüğümüz ilçe genelinde bulunan 45 camide temizlik çalışmalarını başlattı. Ekiplerimizin camilere ve cami çevrelerine yönelik yaptığı çalışmalara Ramazan Ayı sebebiyle daha da hız verdi. Günde en az 3 cami olmak üzere çalışmalarını sürdürecek olan ekiplerimiz, Ramazan sonrasında da rutin olarak temizliğe devam edecek. Bu süreç içinde namaz vakitleri haricinde de genel temizlik yaparak, camilerin, halı, pencere ve avizeleri ile birlikte vatandaşların kullandığı tüm alanlarını temizleyecek. Ramazanın ilk teravih namazının kılınacağı güne kadar Germencik genelindeki 45 caminin temizliğini bitireceğiz” dedi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam