“Çerçioğlu ByPass edildi”

CHP’de kriz yaratan listede, Parti Sözcüsü ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan’ın ağırlığını koyması dikkati çekti. Metin Lütfi Baydar’ın çizik yediği liste, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun da ByPass edildiği şeklinde yorumlandı.

21 Mayıs 2018 - 09:41 0
reklam

Naci Eriş / Manşet Aydın- EFELER- 24 Haziran’da yapılacak olan 27. Dönem Milletvekili seçimi için CHP’nin hazırladığı aday listesi, parti içinde krize neden oldu.
Parti yöneticilerinin kendi ekiplerini öne çıkarmaya çalıştığı listede, CHP Genel Başkan Yardımcısı, Parti Sözcüsü ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan’ın ağırlığı dikkati çekti.
Aynı zamanda Tezcan’ı eleştirilerin de odağına oturtan liste, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nu da yakından ilgilendiriyor.
Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, Aydın’da birinci sıradan milletvekili adayı olurken, mevcut milletvekillerinden Hüseyin Yıldız ikinci sırayı aldı. CHP’nin Aydın’daki 3. milletvekili Metin Lütfi Baydar ise yeniden aday gösterilmedi.
CHP’li Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ile Parti Sözcüsü Bülent Tezcan arasında uyuşmazlık yaşandığı, aynı zamanda Çerçioğlu’nun Hüseyin Yıldız ile de anlaşamadığı parti kulislerinde dillendiriliyordu. Bütün bunların yanında, Çerçioğlu’na yakınlığıyla bilinen Metin Lütfi Baydar’ın yeniden aday gösterilmemesi, “Çerçioğlu ByPass edildi” yorumuna neden oldu.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

reklam
escort