Çerçioğlu’dan ‘sulu’ şaka

Türkiye’de vatandaşa en pahalı suyu satan belediyelerden biri olan Aydın Büyükşehri Belediyesi’nin Başkanı Özlem Çerçioğlu, ‘suyu ve elektriği ücretsiz yapalım’ çağrısında bulundu. ‘Pahalı su’ eleştirileri karşısında fiyatları indirmek yerine topu hükümete atan Çerçioğlu, yasa çıkarsa suyu ve elektriği bedava vereceğini söyledi.

07 Temmuz 2018 - 15:38 0
reklam

Naci Eriş / Manşet Aydın- EFELER- Aydınlıların büyük tepki gösterdiği su fiyatları ile ilgili, AK Parti Efeler İlçe Başkanı Çağatay Gülaştı’nın ‘belli bir miktara kadar suyu bedava yapabiliriz’ önerisine Büyükşehir Belediyesi’nden yanıt geldi. Ancak Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun yanıtı, ‘bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu’ dedirtti.

TOPU ATMAYA ÇALIŞTI

Birçok ildeki su ücretlerinde indirime gidilirken, yeni zamlar ve katı atık bedeli adı altında, Aydın’ı suyun en pahalı olduğu illerden biri haline getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, topu hükümete atmaya çalıştı. Çerçioğlu, “AKP ve MHP’ye çağrı yapıyorum. Gelin elektrik ve suyu bedava yapalım. Su ücretlerine ilişkin kanunlarda değişikliğe gidilmesi, sosyal devlet olmanın bir gereği olarak su ve elektrikten bundan böyle para alınmaması çağrısında bulunuyorum. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk ve önemli icraatı olacağını düşündüğüm bu teklifi bugün buradan ilan ediyorum” dedi.

KANUNU BEKLEYECEKMİŞ

Fahiş fiyatlarda indirim yapmayı bugüne kadar düşünmeyen Çerçioğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Bununla da kalmayacağım. Su ve elektriğin bedava olması için kanun önerisi, Aydın milletvekilleri aracılığıyla TBMM gündemine getirilecektir. AK Parti, MHP, HDP şimdi görev sırası sizde. Gelin hep birlikte bu kanunları değiştirelim ve vatandaşlarımıza su ve elektriği bedava verelim. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu olarak, gerekli yasal düzenlemelerin yapıldığı gün, Aydın’da suyu bedava yapmayı kamuoyu önünde taahhüt ediyorum.”
Neredeyse kullandığı su ücreti kadar, katı atık bedeli adı altında haraç ödemeye mahkum edilen Aydınlılar, “Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu” yorumunu yaptı.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

reklam
escort