“Çerçioğlu’ndan geri adım”

CHP Efeler Belediye Başkan Adayı M.Fatih Atay’ın, Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği yeni yıl kutlamalarına katılmaması ve Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na pazar gezmelerinde eşlik etmemesi “CHP adayını geri çekiyor” şeklinde yorumlandı.

03 Ocak 2019 - 13:10 0
reklam

Erdal Savaş / Manşet Aydın- EFELER- Aydın’da devam eden millet ittifakı krizi İYİ Parti Aydın İl Başkanı Cemal Sarı’nın, Büyükşehir Belediyesi’ne karşılık CHP’den Nazilli ve Efeler ilçelerini talep ettiklerini söylemesiyle yeni bir boyuta taşınmıştı.

CHP’nin şimdiye kadar ilçelerde duyurduğu adayların yerel örgüt kararları ile ilan edildiğini söylediği açıklamasında Sarı, Genel merkezlerden çıkacak ortak karara saygı duyulması gerektiğini ifade etmiş, “Büyükşehir’e karşılık Nazilli ve Efeler’i istiyoruz” demişti.

CHP’DEN GERİ ADIM
Sarı’nın bu açıklamasının ardından CHP Efeler Belediye Başkan Adayı M.Fatih Atay’ın, Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği yeni yıl kutlamalarına katılmadığı ve Büyükşehir Başkanı Özlem Çerçioğlu’na pazar gezmelerinde eşlik etmediği görüldü.

CHP’nin ilçe başkan adayları listesine müdahalede bulunduğu iddia edilen Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, aday tanıtım toplantısına katıldığı M.Fatih Atay’a Efeler için açık destek verdiğini her platformda göstermişti.

Ancak CHP Efeler Belediye Başkan Adayı M.Fatih Atay’ın, Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği yeni yıl kutlamalarına katılmaması ve Büyükşehir Başkanı Özlem Çerçioğlu’na pazar gezmelerinde eşlik etmemesi “İYİ PARTİ’nin dediği oluyor. Çerçioğlu geri adım attı” şeklinde yorumlandı.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-