Çerçioğlu’ndan “Yunan takımı” muamelesi

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Aydınspor 1923’ten sonra BŞB Spor Kulübü’nün Bisiklet Takımını da unuttu. Yıllık 50 bin TL ile mücadele eden bisikletçiler, maddi kaynak yetersizliği nedeniyle kulüpten ayrılmaya başladı.

08 Temmuz 2018 - 17:59 0
reklam

Yıllarca Aydınspor 1923’ü siyasi emelleri doğrultusunda kullanan ve istediğini aldıktan sonra siyah beyazlı ekibe sırtını çeviren Özlem Çerçioğlu Başkanlığı’ndaki Aydın Büyükşehir Belediyesi, sporda bir skandala daha imza attı.

Türkiye Voleybol Sultanlar Ligi’nde boy gösteren Bursa Büyükşehir Belediyespor Voleybol Takımı’nı 10 milyon TL’ye satın alan Aydın Büyükşehir Belediyesi, yıllık maliyeti 50 bin TL olan bisiklet takımı sporcularına yüz çevirdi. 2018 yılında maddi kaynak yetersizliği nedeniyle hiçbir yarışmaya katılamayan bisikletçiler, Çerçioğlu’na “Biz Yunan takımı mıyız?” diyerek sitem etti.

SPORCULARI MUHATTAP ALMIYORLAR

Takımın müsabakalardan çekilme noktasına geldiğini kaydeden bisiklet takımı sorumlusu Uğur Köse, “2018 yılında hiçbir yarışmaya giremedik. Antrenör olmamasından dolayı katılım sağlayamadık. Takımın sporcuları, kendilerine antrenör bulmasına rağmen, Aydın BŞB maddi sorunları öne sürerek antrenörlük anlaşması yapmadı. Ama yıllık maliyeti 10 milyon TL’yi bulan bir takımı gözünü kırpmadan satın aldı. Oysa bize yıllık 50 bin TL ‘yetiyordu. Hiçbir sporcu, maddi ve manevi sorunlar için kendilerine hiçbir muhatap bulamadı.  Hatta takım arkadaşlarımızdan biri, resmi yazışma ile defalarca BŞB’yle iletişime geçmek istese de karşısına kimse çıkmadı” dedi.

ANTRENÖRSÜZ KALDILAR

Antrenör olmadığı için müsabakalara katılamayan BŞB Bisiklet Takımı’nı sporcular terk etmeye başladı. 500-600 TL’lik antrenör maaşının Büyükşehir Belediyesi için devede kulak kaldığını belirten Köse, İnşallah bir sponsor bulabilirsek yarışlara katılmak istiyoruz. BŞB’nin bize maddi sorunlardan dolayı destek vermemesi çok ilginç. Şimdi Efeler Belediye Başkanımızdan destek isteyeceğiz. Efelere Belediyesi bünyesindeki ilk takım olarak belediye adına yarışmalara katılma istiyoruz ” ifadelerini kullandı.

 

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

reklam
escort