Çerçioğlu’nun dosyaları Başbakanlık’ta

Tariş Dayanışma Platformu üyesi Hepdemir, “Yürütme Kurulu üyelerimize verilen para cezalarını duyan herkes neredeyse küçük dilini yutuyor. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun topuklarının sesi Ankara’dan da duyuldu” dedi.

15 Mayıs 2018 - 14:21 0
reklam
reklam

Zeynep İnak / Manşet Aydın- KUŞADASI- Kuşadası Tariş arsası üzerinde “yapılaşmasız yeşil alan” isteyen çevreci platform üyelerine, 2 bin ve 8 bin TL gibi üst limit cezalar kesen Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Başbakanlık, BİMER, İçişleri ve Çevre Bakanlığı’na ‘dosyalar dolusu’ şikayet edildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığına 14.05.2018 tarih ve 43436 kayıt numarası ile teslim edilen Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nu şikayet dosyasının içeriğinde Tariş platformu üyelerinin talepleri, basın açıklamaları, gazetelerde Tariş arsası ile ilgili olarak çıkan haberler ve Aydın Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı tarafından platform üyelerine verilen astronomik cezalar yer alıyor.

Söz konusu dosyaları elden bir şekilde ilgili kurumlara ileten Tariş Dayanışma Platformu üyesi Mahlike Hepdemir, “Yürütme Kurulu üyelerimize verilen para cezalarını duyan herkes neredeyse küçük dilini yutuyor. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun topuklarının sesi Ankara’dan da duyuldu” şeklinde konuştu.

Tariş’te yapılaşmasız yeşil alan talebinde bulunan çevreci grup, verilen cezalara Sulh Ceza Hakimliği kanalı ile itiraz etti. Aynı zamanda konuyu Ankara gündemine taşıyan Tariş Platformu üyeleri, haksız cezalarla mücadele etmeye devam edeceklerinin altını çiziyor.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam