Ceviz: “Üstün oyun değil galibiyet lazım”

Aydınspor 1923 teknik direktörü Mustafa Ceviz, 2-0 kaybedilen Cizrespor karşılaşmasını değerlendirdi.

12 Mart 2018 - 22:00 0
reklam

Mustafa Çelik/Manşet Aydın-Efeler Ceviz, “Üstün oynadığımız karşılaşmada mağlup olduk. Üstün oynamak yetmiyor galip gelmeliyiz” dedi.
Cizrespor’a deplasmanda 2-0 yenilerek kendini ateş hattına atan Aydınspor 1923’te teknik direktör Mustafa Ceviz, karşılaşmayı değerlendirdi.
Farklı şekilde bitirebilecekleri maçı kaybettiklerini söyleyen Ceviz, “Kornerden yediğimiz iki golle mağlup olduk. Bir çok pozisyona girdik, 12 tane korner attık, dura top kullandık, karşı karşıya kaçırdık ama olmadı. Özellikle ikinci yarıda rakibin üzerine giden bir görüntü çizdik Oyuncularım iyi niyetle mücadele ettiler. Maçın başında bir gol bulsak maçın seyri değişebilirdi. Son dakikalara kadar tempomuz düşmedi. ”
KAZANACAĞIZ! KAZANACAĞIZ! KAZANACAĞIZ!
Düzyurtspor karşılaşmasının önemine dikkat çeken deneyimli çalıştırıcı, “Kazanacağız! Kazanacağız! Kazanacağız! Bir an önce toparlanmak için oyuncularımızla konuştuk. Hafta sonu iyi olacağına hep beraber inanıyoruz. İlk önce maçı alıp puanımızı 26 yapalım diğer maçlara sonra bakacağız” dedi.
KAZANILMAMIŞ 24 PUAN VAR
Kazanılmamış 24 puanın olduğunu hatırlatan Ceviz, oyuncularını motive etmek için her türlü çalışmayı yaptıklarını ifade etti. 52 yaşındaki antrenör, “Biz bu işe gövdemizi koyduk. Yapabiliriz inancıyla geldik. Başımızda da inançlı insanlarımız var. Bu şehrin markası var. Ligde kalmayı hak ediyoruz” ifadelerini kullandı.
“AYDINSPOR’UN MAZİSİNE YAKIŞIR ŞEKİLDE OYNAMALILAR”
Aydınspor’un büyük bir mazisinin olduğuna dikkat çeken Ceviz, “Diğer takımlara haksızlık olmasın ama bu ligde Kocaelispor ve Aydınspor köklü kulüplerdir. Daha önce üst düzey liglerde oynamış şehirler buralar. Çok futbolcu yetiştirmiş başarılar yakalamış bir kulüp. Oyuncuların bu ruhla mücadele etmeleri lazım. Sorumluluk almaları lazım. Basit hatalardan maçları kaybetmek bizi üzüyor” şeklinde konuştu.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

reklam