Cezaevinde hayatını kaybeden ağabeyini suçladı

FETÖ/PDY’nin Nazilli iş adamları yapılanmasına ilişkin davada konuşan Uğur Soğutma’nın ortaklarından Zeynel Abidin Takmaklı, cezaevinde hayatını kaybeden ağabeyi Ünal Takmaklı’yı suçladı. Zeynel Abidin Takmaklı, “Ağabeyim hizmet hareketinin Nazilli’deki lideriydi” dedi.

10 Ağustos 2018 - 19:51 0
reklam

Naci Eriş/Manşet Aydın-EFELER Aydın 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’nın (FETÖ/PDY) Nazilli’deki iş adamı mensuplarına yönelik davada, Uğur Soğutma Makinaları Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin ortaklarından Zeynel Abidin Takmaklı konuşma yaptı. Takmaklı, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında tutukluyken cezaevinde hayatını kaybeden ağabeyi Ünal Takmaklı’yı suçladı.
Zeynel Abidin Takmaklı, şu ifadeleri kullandı:
“Uğur Soğutmanın bu örgütle iç içe anılmasının sebebi, ağabeyim Ünal Takmaklı’dır. Ağabeyim bu örgüte, çok destek vermiştir. Ağabeyim Nazillispor’un idaresini ele geçirmek istiyordu. Bunu bana söyleyip destek istedi. Ben de ‘Nazillispor’a Nazillililer baksın’ dedim. Daha sonra Nazilli Ticaret Odası Başkanlığına aday olmak istedi. Ben de ‘Para çıkmayacaksa ol’ dedim. Bu tür tartışmalar nedeniyle yollarımızı ayırdık. Ben o zaman 10 milyon 600 bin dolar ödeyerek hisselerini aldım. Ağabeyimin 20 yıl kadar önce de İzmir’deki Şifa Hastanesi’ne 50 bin dolar bağışta bulunduğunu biliyorum. Hatta hastaneye gittiğinizde duvarlarında ismini bile görebilirdiniz.”

Ağabeyi Ünal Takmaklı’nın FETÖ/PDY’nin Nazilli’deki lideri olduğunu iddia eden Zeynel Abidin Takmaklı, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Hizmet hareketi olarak adlandırılan yapının Nazilli’de başında ağabeyim Ünal Takmaklı vardı. Biz onun hisselerini 10 milyon 600 bin dolara aldık. İstanbul’daki bir arazisi vardı. Onu 6 milyon dolara sattı. Hepsini bu yolda harcadı. Nazilli’de bulunan Özel Aydınlık Kolejini de ağabeyim yaptırmıştı. Biz ağabeyimle iş dışında hiç konuşmazdık. ‘Uğur’ denilince ağabeyimin faaliyetlerinden dolayı FETÖ’cü gibi bir algı oluştu. Ben şirketin başında bulunduğum sürece bu yapının okullarına beş kuruş para vermedim.”

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-