CHP ABD’Yİ “ES Geçip” Hükümete Yüklendi

Cumhuriyet Halk Partisi Didim İlçe örgütü dolardaki artış ve ekonomide yaşananlardan dolayı hükumeti protesto etti. Açılan pankartlar ve yapılan basın açıklaması yapan bir grup protestocu ABD’yi es geçip Hükümete yüklendi.

12 Ağustos 2018 - 11:04 0
reklam

 Oktay ÇİFTÇİ/Manşet Aydın-DİDİM- Didim’de Cumartesi günleri kurulan halk pazarında CHP Didim İlçe Başkanlığı hükümeti protesto etti. Ellerinde tencere ve boş ayakkabı kutularıyla etkinliği katılanların arasında CHP Didim İlçe Başkanı Nurettin Koçak, İlçe Kadın Kolları Başkanı Figen Çakmakgil, CHP ilçe yöneticileri ve partililer vardı.

“BİR EKONOMİK KRİZİN İÇİNDEYİZ”
Parti adına açıklama yapan Figen Çakmakgil, yaşanan krizden hükümetin sorumlu olduğunu ileri sürerek “Bir ekonomik kriz içindeyiz. Doların ateşi düşmüyor. Her gün hatta her saat daha da yoksullaşıyoruz. Haziran 2015 tarihi ile başlayan seçimler süreci ile sürekli krizi öteleyerek gelen AK Parti iktidarı bugün krize teslim olmuştur. Her gün, her saat her şeye zam geliyor. Hayatımız daha pahalı hale getiriliyor. Bugün, bütün seçimlerde refah ile ilgili vaatleri sıralayan AK Parti’nin tüm politikaları çökmüştür. Dolar bir “papaz krizi” ile on günde 2 lira artmış, dış borç neredeyse ikiye katlanmıştır. Seçimlerde bol vaatlerde bulunan AK Parti’nin bu kriz için çözüm önerisi maalesef “yastık altında” olmayan dolarlar ve Allah’tan umut kesilmez anlayışı olmuştur.” dedi.
Yeni ekonomik programda ekonomi adına yeni olan ya da çözüm olabilecek hiç bir şey olmadığını savunan Çakmakgil, “Bu program sadece günü kurtarmaya çalışan psikolojik bir gösteridir. 16 yıldır iktidarda olan AK Parti ülkedeki üretimi sıfırlamıştır. Şu pazarın içinde satılan temel tüketim maddelerinin çoğu ithaldir. Ya da ithal hibrit tohumlarıdır. Bir tarım ülkesi olarak kendine yeten ülkemiz AK Parti’nin tarım politikaları ile çökertilmiş, halk açlığa mahkum edilmiş ve sağlıkları ile oynanmaktadır. Buna bağlı olarak köylerinden göç edenler işsizliğin daha da artmasına neden olmuştur. Her seferinde işsizliği azaltacağını söyleseler de işsizlik dolayısıyla açlık büyümektedir. Bu kriz karşısında bizler şaşkınız evet. Ama iktidar bizden de şaşkın” diye konuştu.

“ÇÖZÜM ÜRETEMEYENLER İSTİFA ETMELİ”
Ülkenin batmanın eşiğine geldiğini ileri süren Figen Çakmakgil, “Biz krizler karşısında hamaset değil, çözüm istiyoruz. Çözüm üretemeyenler hamaseti bırakıp istifa etmelidir. Ücretlerimiz iki ayda kuşa dönmüştür. Asgari ücret bugün 240 Dolar civarındadır. Bugün filemiz boş, tenceremiz boş, cebimiz boş. Ücretlerimiz on günde eridi.” şeklinde konuştu.
Basın açıklamasından sonra grup hükümet karşıtı sloganlar atarak sorunsuz dağıldı.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-