CHP Gençlik Kollarından birlik ve demokrasi yürüyüşü!

CHP Aydın Gençlik kolları, Çarşamba günü gerçekleştirilen, Cumhuriyet ve Demokrasi yürüyüşü hakkında bir basın açıklaması yaptı.

reklam
29 Temmuz 2016 0
reklam

123

CHP Gençlik Örgütleri, 27 Temmuz Çarşamba günü, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ve İlçe Belediye Başkanlarının katıldığı, Cumhuriyet ve Demokrasiyi Savunma, darbeye ve darbecilere karşı durmak için, birlik ve beraberlik yürüyüşü gerçekleştirdi. Basın açıklamasında, sükûnet ve birlik ortamının AKP İl Kadın Kolları Başkanı Seda Sarıbaş’ın hal ve hareketleri yüzünden bozulmaya çalışıldığı ileri sürüldü.

 

CHP Aydın Gençlik Örgütleri yaptığı basın açıklamasında;

“CHP Aydın Gençlik Örgütleri olarak 27.07.2016 tarihinde Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız ve ilçe belediye başkanlarımız ile birlikte Cumhuriyet ve Demokrasi’yi savunmak, darbeye ve darbecilere karşı durmak için bir yürüyüş gerçekleştirdik.

“Cumhuriyet ve Demokrasi” yürüyüşünün ardından Atatürk Kent Meydanı’nda ki demokrasi nöbetine katıldık ve darbeye karşı olan tüm vatandaşlarımızla bir araya geldik. CHP, AKP ve MHP’nin ortak bir payda da buluşabileceğini tüm Aydın halkına gösterdik.

Sükunet ve birlik ortamımız AKP İl Kadın Kolları Başkanı demokrasiyle bağdaşmayan hal ve hareketleri yüzünden bozulmaya çalışıldı. Kendini bilmez tavırlar ile Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu’nun korumasının elinde ki konuşma metnini alıp, fütursuzca yırtmıştır.

1234

Bulunduğu mevki ve makama yakışmayan hareketler ile CHP gençliğini açıkça provake etmeye çalışmış fakat buna muvaffak olamamıştır. CHP Aydın Gençliği ne yaptığını bilen, olaylar karşısında soğuk davranabilen bir yapıdır. Bizler meydandaki birlikteliğe halel gelmemesi için Akp İl Kadın Kolları gibi demokrasi düşmanlarına inat “DARBEYE KARŞI OMUZ OMUZA” sloganlarımız ile ortamı yumuşatmaya, tansiyonu bir nebze olsun düşürmeye çalıştık.

Demokrasi düşmanı zatın yırtıp attığı konuşma metni Aydın Büyükşehir Meclisinde CHP, AKP ve MHP’nin de altında imzaları bulunan FETÖ terör örgütüne ve darbe kalkışmasına karşı ortak bir bildiri idi. Bizim gözümüzde 15 Temmuz gecesi Gazi Meclisi’ne saldıranların ve Aydın Büyükşehir Meclisi’nin ortak bildirisini yırtanın bir farkı yoktur.

Chp Aydın Gençliği olarak Cumhuriyet’e ve Demokrasi’ye sonuna kadar sahip çıkacağımızı tüm kamuoyuna bildirmekteyiz. AKP Aydın Teşkilatı’na ise bulunduğu makam ve mevkiinin önemini idrak edememiş olan Seda Sarıbaş’a toplum önünde nasıl davranması gerektiğini öğretmesini rica ediyoruz.”

CHP Aydın İl Gençlik kolları Yönetim Kurulu adına Başkan Av. Yılmaz Tilki

 

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam