“CHP HDP’DEN FARKSIZ”

Albayrak, “CHP’nin seçim bildirgesini okurken HDP’nin bildirgesini okuyorum sandım.

31 Mayıs 2018 - 17:54 0
reklam

Mustafa Çelik/Manşet Aydın-Efeler Maalesef CHP’nin bildirgesiymiş. Ufak hesaplar yaparak HDP’nin barajın üzerine çıkmasını sağlamaya çalışıyorlar” diyerek CHP tabanının bu yapılanları görerek oy vermesini istedi.

Vatan Partisi Aydın Milletvekili Adayı Emre Albayrak, CHP’nin seçim bildirgesinin HDP’ninkinden farksız olduğunu söyledi. Yerel yönetimlere özerklik maddesinin kabul edilemez olduğunu belirten Albayrak, “Küçük hesaplar yapıyorlar” dedi.
24 Haziran seçimlerinde hiç bir ittifaka katılmayan Vatan Partisi, Aydın milletvekili adaylarını tanıttı. Nazilli parti binasında düzenlenen basın toplantısında milletvekili adayları Emre Albayrak, Zühre Genişel ve Afet Gök Heuschele seçim vaatlerini açıkladı. Albayrak açıklamasında CHP’nin seçim bildirgesinin HDP’ninkinden farksız olduğuna vurgu yaptı.
“HDP’NİN BİLDİRGESİNİ OKUYORUM SANDIM”
Yerel yönetimlere özerklik maddesinin kabul edilemez olduğunu belirten Emre Albayrak, “Ben CHP’nin seçim bildirgesini okurken HDP’nin bildirgesini okuyorum sandım maalesef CHP’nin bildirgesiymiş. Ufak hesaplar yaparak HDP’nin barajın üzerine çıkmasını sağlamaya çalışıyorlar” diyerek CHP tabanının bu yapılanları görerek oy vermesini istedi.
“CHP AMERİKA’NIN PLAN UYGULAYICISI”
Albayrak, CHP’nin Amerika’nın Türkiye’deki iktidar planının uygulayıcısı olduğunu savunarak, “Bu durumu üzüntüyle karşılıyoruz. Türkiye’nin yöneleceği yer batı değil Avrasya’dır. Bugün ülkemizin ekonomi ve enerji güvenliği Avrasya’da hayat buluyor. Bugün batıya mesajlar göndererek onun Türkiye’deki temsilcisi PKK’ya yardım yapan Amerika’ya göz kırpmanın hiçbir olumlu yanı yok” dedi.
“NAZİLLİ’Yİ ÜRETİM MERKEZİ YAPACAĞIZ”
Albayrak, seçim vaatlerinde Aydın ve Nazilli’yi kalkındıracak projelere değindi. Nazilli’nin bir cumhuriyet kenti olduğunu belirten Albayrak, “Mustafa Kemal Atatürk’ün önem verdiği nadir şehirlerimizden bir tanesi. Ancak son dönemde Nazilli’nin kasaba haline getirildiğini arka planda bırakıldığını görüyoruz. Vatan Partisi iktidarında buraya Atatürk modelini getireceğiz. Üretim ekonomisi kapsamında Nazilli’yi üretimin merkezi yapacağız ve Aydın’da tarımsal sanayinin destekçisi olacağız” ifadelerini kullandı.
“ÇİFTÇİNİN YANINDA OLACAĞIZ”
Tarım kenti Aydın’da markalaşma sorunu olduğuna dikkat çeken Albayrak, “Aydın kestane üretiminde Türkiye birincisi ancak kestane şekeri deyince aklımıza Bursa geliyor. Yani üretime maalesef bir katma değer kazandıramıyoruz. Vatan Partisi çiftçiye ucuz, tohum, gübre, tarım ilacı, faizsiz kredi ve ucuz mazot verecek” dedi. Albayrak, mazot fiyatını 2 TL düşürmek için İran ile anlaşma yapacaklarını sözlerine ekledi. Milletvekili Adayı Emre Albayrak, su sorununa vurgu yaparak sorunun çözümü için toprak su teşkilatını yeniden hayata geçireceklerini söyledi.
“SORUN DEĞİL ÇÖZÜM ÜRETİYORUZ”
Diğer partilerden farklı olarak sorunlarla birlikte çözümlerini de verdiklerini belirten Albayrak, “Vatan Partisi geçmişte olduğu gibi sorunları çözmek için çalışır. Tüm partiler vaatlerinde sorunları söylüyorlar ancak Genel Başkanımız Doğu Perinçek İran, Çin gibi devletlerle üst düzey görüşmelerde bulunarak bu sorunların çözümü için çalışıyor” diye konuştu.
Uğur Şirketler Grubu’ndan çıkarılan 74 işçinin yanında olduklarını kaydeden Albayrak, Türk Metal Sendikası’na sonuna kadar destek vereceklerini söyledi.
“NAZİLLİ ÜNİVERSİTESİ KURACAĞIZ”
Nazilli’de Vatan Partisi olarak Adnan Menderes Üniversitsi’nden ayrı bir üniversite kurulması için çalışacaklarını ifade eden Albayrak, “Sümer kampüsünde yeterli alan var. Nazilli Belediyesi ile ortaklaşa çalışarak iyi bir üniversiteyi şehrimize kazandırabiliriz” dedi.
“BELDE BELEDİYELERİNİ YENİDE AÇACAĞIZ”
Büyükşehir yasasının ardından Aydın’da vatandaşların kamusal hizmetlerden doğru, hızlı ve adil bir şekilde ulaşamadığını dile getiren Vatan Partisi Milletvekili adayı Zühre Genişel de, “Vatan Partisi iktidarında kapatılan belde belediyelerinin hepsini açacağız. Cumhuriyet kültürünün en önemli yapı taşlarından birisi mahalle muhtarlarının yetki ve bütçelerini arttıracağız” ifadelerini kullandı.
“ANALAR HDP KAPANINCA AĞLAMAZ”
Anaların ağlamaması için projeler üreteceklerine vurgu yapan Afet Gök Heuschele ise, “Analarımızı kandırıyorlar. Analarımız, Türkiye’de vatan bütünlüğü sağlandıktan sonra, iş bulup evine ekmek götürebildiği zaman, terör bittiği HDP kapandığı zaman ağlamaz. Bunlar olmadığı sürece analar daha çok ağlayacak” şeklinde konuştu.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

reklam
escort