CHP, HEDEFİNE TEMEL PAŞAYI ALDI

Apoletini sökeceğini söyleyerek büyük tepki gören İnce’nin söyleminin ardından aynı topa Kemal Kılıçdaroğlu da girdi. 

04 Haziran 2018 - 13:43 0
reklam

Afrin kahramanı İsmail Metin Temel’in katıldığı o yemekle ilgili gündeme bomba gibi düşen açıklama yapan Kılıçdaroğlu,  herkesin haram lokma yediğini söyledi.

Zeytin Dalı Harekatı’nı yöneten İkinci Ordu Komutanı kahraman Korgeneral İsmail Metin Temel, bu kez muhalefet partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun saldırısı ile karşılaştı.  Temel Paşa’nın oturduğu sofranın haram sofrası olduğunu iddia eden Kılıçdaroğlu, İsmail Metin Temel Paşa’yı muhalefetin hedefi haline getirdi.

TESK’in verdiği iftar sofrasında ordunun siyasete girmesinin tehlikeli olduğunu kaydeden Kılıçdaroğlu, “Cami, kışla ve adliyeye siyaset girmemeli. Ancak bunun iflas ettiğini gördük. Bütün bu sürecin ardından devlette liyakat sisteminin çöktüğünü, devletin bir hükümet devleti olduğunu gösteriyor. Devletin bütün kaynaklarının ve bürokrasinin hükümet için çalıştığını gösteriyor.” dedi.

HARAM SOFRASI, İDDİASI

İthamlarını derinleştiren Kılıçdaroğlu, kurulan sofranın haram sofrası olduğunu iddia ederek şu cümleleri kurdu:

“Kimin parasıyla iftar sofrası kuruluyor? Esnafın parasıyla. Acaba o başkan esnafın hangi şartlarda bir yaşam savaşı verdiğini biliyor mu? Esnafın borç batağında olduğunu biliyor mu? O sofra haram sofrası, helal sofrası değil. Devletin generali de, bakanları da aynı sofraya oturup, aynı haram lokmayı yerler.” diye konuştu.

CHP LİDERİ PKK’YI SEVİNDİRİYOR

Kılıçdaroğlu, Temel Paşa’nın yönettiği Afrin operasyonuna başından beri yanlış olduğunu iddia ederek PKK örgütünü sevindiren adımlarına bir yenisini daha eklemiş oldu.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarına rağmen operasyonlarına devam eden Türkiye’nin o bölgedeki  kahraman Mehmetçiği komuta ederek muzafferiyete ulaştıran  Temel Paşa’ya yöneltilen ithamların PKK’yı yine sevindirdiği görülüyor.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

reklam
escort