CHP NAZİLLİ İLÇE ÖRGÜTÜ ÖZÜR DİLEDİ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Başkanı Ali Deveci, düzenlediği basın toplantısında “Birlik ve Dayanışma Yemeği”nde bir gazeteciye yönelik yaşanan saldırı olayı hakkında açıklama yaptı.

reklam
08 Haziran 2016 0
reklam

IMG_4593 - Kopya
Cumhuriyet Halk Partisi Nazilli İlçe Başkanı Ali Deveci basın toplantısı düzenledi. Parti binasında yapılan toplantıya gazetecilerin yanı sıra CHP İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri de katıldı. Başkan Ali Deveci ülkenin gerçek gündeminin terör olduğunu belirterek “Terör saldırıları sonucu hayatını kaybeden Şehitlerimize ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı ve saldırılarda yaralananlara acil şifalar dilerim. Ayrıca içinde bulunduğumuz mübarek Ramazan Ayı’nın İslam Alemi’ne uygun bir şekilde geçmesini temenni eder, siz değerli basın mensupları ve vatandaşlarımıza Hayırlı Ramazanlar dilerim” dedi.
TÜM GAZETECİLERDEN ÖZÜR DİLERİZ

Seçim zamanı olmamasına rağmen düzenlenen birlik ve dayanışma yemeğine yaklaşık bin davetlinin katıldığını belirten Ali Deveci, “Yönetim Kurulu’muz tüm yerel basın mensuplarını geceye davet etmiş ve en iyi şekilde ağırlanmaları için azami çaba göstermiştir. Gecede yaşanan tatsız olayın bu güzel gecenin önüne geçmesi hepimizi üzmüştür. Olayda partimizin ya da yönetim kurulumuzun hiçbir sorumluluğu olmamasına rağmen tüm gazetecilerden ve geceye katılan tüm partililerimizden özür dileriz” ifadelerini kullandı.

KÜÇÜK HESAPLAR BIRAKILMALI, GENEL SEÇİME YOĞUNLAŞMALI
Birlik ve Dayanışma Yemeği’nin İlçe Yönetim Kurulu, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları tarafından el birliğiyle düzenlendiğini söyleyen CHP Nazilli İlçe Başkanı Ali Deveci yaptığı açıklamada “Düzenlemiş olduğumuz birlik ve dayanışma yemeğimizde temel amacımız Cumhuriyet Halk Partisi örgütünü dinamik tutmak, moral motivasyonu yükseltmek ve seçimlere hazır hale getirmektir. Bu bağlamda, İlçe Yönetimimiz, Kadın kollarımız ve Gençlik kollarımızın olağanüstü çabasıyla hedefimize ulaştığımızı söyleyebilirim. Elbette her etkinlikte olduğu gibi burada da bazı eksiklik ve aksaklıklar oldu. Unutulmamalıdır ki bu yemeğin adı BİRLİK VE DAYANIŞMA yemeği idi, yani yiyip içmek, eğlenme toplantısı değildi. Maalesef ilçe ve il kongrelerinden bu yana, ilçe örgütümüzün gerçekleştirdiği tüm etkinlikler, konunun özüyle ilgisi olmayan, göstermelik, şekilsel nedenlerle yerilmekte, parti içi dedikodu çarkları hızla döndürülmektedir. Bu durum artık bir son bulmalıdır. Bu konuda parti ileri gelenlerimizin ortamı gerginleştirici davranışlardan kaçınmasını, parti içi barışın en kısa zamanda sağlanmasını beklemekteyiz. Artık ilçe, il kongreleri bitmiş ülkemiz yavaş yavaş seçim atmosferine girmekte iken hala orada takılı kalmak, kişisel hırsları, geçmiş hesaplaşmaları ön plana çıkarmak, siyaset olmadığı gibi partinin dolayısıyla ülkenin geleceğine ihanettir. Herkes küçük hesaplarını bırakmalı, büyük hesaplaşmaya, genel seçime yoğunlaşmalıdır. Umarız önümüzdeki yaz günleri kişilerin özeleştiri yaparak akılcı yolu seçmelerine yardımcı olur,  Unutulmamalıdır ki CHP de örgüt her şeyin önündedir, örgüt yoksa hiçbir makam ve mevki kalıcı değildir. Örgütte kapı kulu değildir. Biz ilçe yönetimi olarak bildiğimiz siyaseti üretme ve yönetmekte kararlıyız. Beklentimiz, Aydındaki bütün örgütlerin barış içinde, sevgi, saygı ve azimle CHP iktidarı için el ele çalışma arzu ve kararlılığını göstermesidir” dedi.
IMG_4590 - Kopya

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam