CHP Nazilli’de Gündem Yoğun!

Referandum sürecinde Cumhuriyet Halk Partililerin tamamının ‘hayır’ oyu vereceğini söyleyen Ali Deveci, isim vermeden HDP’ye çağrıda bulunarak, “bu değişikliği içine sindiremeyen yurtseverlerin hepsine çağrı yapıyoruz” dedi. Ülkücülere de seslenen Deveci, parti ayırımı gözetmediklerini belirtti.

06 Şubat 2017 - 18:37 0
reklam

Erdal SAVAŞ/Aydın Haber Ajansı/NAZİLLİ-Cumhuriyet Halk Partisi Nazilli İlçe Başkanı Ali Deveci, referandum sürecine ilişkin yaptığı açıklamada isim vermeden HDP’den destek istedi.

eonb6G_28_10_09_16

Deveci, “bu tanımlamayı yapmak istemem ama ‘Kürt’ yurttaşlarımız olabilir. Bunlarla kol kola belki çalışamayız ama bu kampanyaya onları davet ediyorum” dedi.

Ülke meselesi olarak gördükleri bu süreçte parti ayırımı yapmaksızın herkesi birlikte hareket etmeye çağıran Deveci, “Bizim dışımızda kendisini ‘sol’ olarak tanımlayan grupları bile davet ediyoruz. Ben bu konuda toplantılar yapıyorum. Önümüzdeki haftada büyük ihtimalle sahaya indiğimizi göreceksiniz” sözleriyle CHP’nin başlatacağı ‘hayır’ kampanyasının da tarihini vermiş oldu.

 ÜLKÜCÜLERE ÇAĞRI

Referandumda bütün CHP’lilerin hayır oyu kullanacağını ifade eden Deveci, partilerini bu kampanyanın sürükleyicisi olarak tanımlayarak ülkücülere ve kendisini sol olarak tanımlayan gruplarla birlikte çalışabileceklerini kaydetti;

“Bütün yurtseverleri Atatürkçüleri ‘hayır’ demeye çağırıyoruz. Parti gözetmiyorum. MHP’nin ve AKP’nin tabanına da sesleniyorum. Ülkücüler olabilir, Atatürkçüler olabilir, bizim dışımızda kendisini ‘sol’ olarak tanımlayan gruplar bile olabilir”

CHP içinde ‘evet’ oyu kullanacak kimse olmadığını ifade eden Ali Deveci, milliyetçileri ve yurtseverleri ‘hayır’ oyu vermeye davet etti. Deveci son olarak HDP ile yan yana çalışma yürütmeyeceklerini ancak yapılmak istenen değişikliği içinde sindiremeyenlere seslenerek,

“Her parti kendi çalışmasını yapacak. HDP ile yan yana bir seçim çalışması yürütmeyiz ancak bu değişikliği içine sindiremeyen yurtseverlerin hepsine çağrı yapıyoruz.”

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam