“CHP uymak zorunda”

CHP’li Mehmet Fatih Atay’ın Efeler adaylığından çekilmesi ile ilgili haberleri değerlendiren İYİ Parti Aydın Kurucu İl Başkanı Recep Taner, “Genel merkezlerin vermiş olduğu karara herkes uymak zorunda. Uyacak! başka çaresi yok. Biz nasıl uyuyorsak CHP’liler de uyacaklar” dedi.

03 Ocak 2019 - 13:22 0
reklam

Kıymt Sarıyıldız / Manşet Aydın- EFELER- İYİ Parti Aydın Kurucu İl Başkanı Recep Taner, CHP’li Mehmet Fatih Atay’ın Efeler adaylığının ittifak gereği geri çekilmesi gerektiğini söyledi. Taner, genel merkezlerin aldığı kararlara her iki partinin il ve ilçe örgütlerinin uymak zorunda olduğunu kaydetti.

Atay’ın adaylığının geri çekildiğine dair haberleri değerlendiren Taner, “Kesin bir bilgi gelmedi bize. Ama adaylığının çekilmesi gerekir. Netice itibariyle ittifakın gereğinin yapılması lazım. Bu bağlamda baktığımızda biz de çekilmesini bekliyoruz. Ama şu anda bu tür bir şey söylemek erken daha. Ankara’yla görüştük. Durumumuzu anlattık. Aydın’da olması gerekeni söyledik. Genel merkez de haklı buldu. Genel merkezlerin vermiş olduğu karara CHP de İYİ Parti de uymak zorunda. Uyacak! başka çaresi yok. Biz nasıl uyuyorsak onlarda uyacaklar” diye konuştu.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-