CHP’de adaylık krizi

Cumhuriyet Halk Partisi’nden geçen dönem Germencik Belediye Başkanı seçilerek partisi ile ismi özdeşleşen Ahmet Yavaşoğlu CHP’den istifa etti. İstifasını sosyal medya hesabından açıklayan başkana CHP ilçe teşkilatının sosyal medya hesabından da sert bir açıklama yapıldı.

14 Ağustos 2018 - 12:06 0
reklam

Yerel seçim hazırlıklarının başlamasının ardından Germencik CHP’de kazan kaynadı ve adaylık krizi baş gösterdi. Germencik Belediye Başkanlığı için hazırlanan geçmiş dönem CHP’li Belediye Başkanı Ahmet Yavaşoğlu, “Beni seven ve destekleyen tüm arkadaşlara duyurum. Belediye Başkanlığı dönemimde hizmetten başka kusurum yoktur. Öğrendiğim kadarı ile Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Özlem Çerçioğlu yoluna benimle devam etmek istemiyor. Sayın Çerçioğlu’nu rahatlatmak ve parti içindeki çekişme ve dedikodulara son vermek adına bu gün CHP’den istifa ettim” diyerek istifasını duyurdu.

“CHP, YAKIŞIR ADAYI BELİRLEYECEKTİR”
Dr. Ahmet Yavaşoğlu’nun açıklamasının ardından ise CHP’nin Germencik İlçe teşkilatından sert bir açıklama geldi. Yavaşoğlu’nun adaylık çalışmalarını eleştirip eski dönem belediye başkanlarının “partiyle ilgisi olmayan ve yakışıksız” olarak adlandırıldığı sosyal medya hesabındaki duyuruda şu ifadelere yer verildi.
“Germencik kamuoyunda parti ile ilgisi olmayan kişilerin, parti adını mal ederek belediye başkanı adayıyım imajı verilmesi doğru değildir. Örgütümüz en kısa zamanda geniş katılımla parti içinden partiye emek vermiş ve seçimi kazanmaya yönelik yakışır bir adayı belirleyecektir. Kamuoyuna duyurulur.” (İHA)

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-