CHP’de FETÖ itirafı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan’ın FETÖ bağlantısını Türkiye ilk kez MANŞET’ten öğrenmişti

24 Mayıs 2018 - 09:31 0
reklam

Erdal Savaş / Manşet Aydın-EFELER- CHP’li Eren Erdem’in Karşı Gazetesi’nde Genel Yayın Yönetmenliği yaptığı dönemde yayınladığı “MİT TIR’ları tutanaklarını” Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan’dan temin ettiğini açıklaması, CHP/FETÖ bağlantısını güz yüzüne çıkardı. Erdem’in itiraf ettiği CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan’ın FETÖ/PDY bağlantısını Manşet Gazetesi, aylar öncesinden “FETÖ firarisi ile baş başa” haberi ile belgelemişti.

CHP – PENSİLVANYA BAĞLANTISI
CHP Milletvekili Eren Erdem, hakkında yurt dışına çıkış yasağı konulması ve milletvekili aday listesinden adının silinmesinin ardından bir TV kanalına yaptığı çarpıcı açıklamalarla CHP yönetiminin Pensilvanya ile bağlantısını ifşa etti. Eren Erdem, MİT TIR’ları tutanakları ile ilgili olarak, “Bunu savcılara da, duruşmalarda da söyleyeceğiz. Bu tutanakları Sayın Genel Başkan Yardımcımız Bülent Tezcan’dan temin ederek aldım” dedi.

ZAMAN GAZETESİ’NE KILIÇDAROĞLU GÖNDERDİ
CHP tüzük kurultayında Bülent Tezcan’la karşı karşıya geldiği için CHP milletvekili aday listesinden isminin Tezcan tarafından silindiğini söyleyen Erdem, Zaman Gazetesi’ne ziyaretine de açıklık getirdi. Erdem, FETÖ/PDY’nin yayın organı olarak çalışan Zaman Gazetesi’ne CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla gittiğini vurguladı. Erdem; “O zaman Enis Bey cezaevinde değildi, Medya Komisyonu Başkanı’ydı. Kılıçdaroğlu’nun, ona vermiş olduğu talimatla biz oraya gitmiş olduk” dedi.

FETÖ İLE BAĞLANTISI BÜLENT TEZCAN
CHP Milletvekili Eren Erdem, MİT Tırları ile ilgili tutanakları kendisine FETÖ’nün verdiğinin iddia edildiğini ancak tutanakları Bülent Tezcan’dan aldığını ifade etti.
Erdem; “Kimden aldığım açık. Kaynağı belli, aldığım yer belli” diyerek FETÖ ile bağlantısının Bülent Tezcan üzerinden kurulduğunu işaret etti. Erdem; “Benim FETÖ’cü olmadığımı, tam aksine FETÖ mağduru olduğumu en iyi partim bilir, partimde bu yaşananları görmezden gelenler bilir. Yaptığım tüm etkinlikler de partimin ilkeleri doğrultusunda yaptığım etkinliklerdir. Açıklamalarım da partimin ilkeleri çerçevesindedir” diye konuştu.

FETÖ/PDY BAĞLANTILI CHP YÖNETİMİ
MİT TIR’ları belgelerinin sızdırılmasından sorumlu olarak tutuklanan CHP İstanbul Milletvekili ve eski Hürriyet Gazetesi eski Genel Yayın Yönetmeni Enis Berberoğlu hakkında mahkeme, 25 yıl hapis cezası vermişti. Berberoğlu’nun bu belgeleri FETÖ’den temin ettiği düşünülüyordu.
Fakat Berberoğlu gibi ‘FETÖ’den alınan belgeler’ ile ilgili olarak yargılanan Eren Erdem’in, “MİT tırları” tutanaklarını kendisine Bülent Tezcan’ın verdiğini itirafı FETÖ/PDY bağlantılı ihanet şebekesinin CHP yönetimini ele geçirdiğini gözler önüne serdi.
TEZCAN’DAN İTİRAF: “ERDEM’E VERDİM”
CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Eren Erdem’in gündeme bomba gibi düşen MİT tırları tutanakları ile ilgili ifşaatlarını yalanlayamadı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, MİT tırları tutanaklarını Erdem’e verdiğini itiraf ederek: “Bu iş bu kadar basittir” dedi. FETÖ/PDY tarafından sızdırıldığı bilinen MİT tırları tutanaklarını kendi eliyle basına verdiğini itirafı CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan’ın Pensilvanya ile sıkı bağları olduğunu ortaya koydu.

MANŞET BELGELEMİŞTİ
CHP’li Eren Erdem’in itiraf ettiği CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan’ın FETÖ/PDY bağlantısını Manşet Gazetesi, aylar öncesinden “FETÖ firarisi ile baş başa” ve “Yine FETÖ yine Tezcan” başlıklı haberleri ile ispatlamıştı.
Manşet Gazetesi; 02 Kasım 2017 tarihli FETÖ FİRARİSİ İLE BAŞ BAŞA haberinde; Pensilvanya’nın sözcülüğüne soyunan CHP’li Bülent Tezcan’ın FETÖ firarisi Saim Topaloğlu ile gerçekleştirdiği ‘gizli’ buluşmayı fotoğraflarıyla belgelemişti.

“FETÖ FİRARİSİ İLE BAŞ BAŞA”
O günkü Manşet Gazetesi’nde yer alan haber “Sırtını açıkça terör örgütüne yasladığını söyleyerek bölücü faaliyetlerin siyasi uzantısı olan HDP kongresine katılıp sözde PKK marşı okunduğu sırada ayağa kalkarak saygı duruşunda bulunan CHP Genel Başkan yardımcısı ve Parti Sözcüsü Aydın milletvekili Bülent Tezcan’ın, FETÖ firarisi Eczacı Saim Topaloğlu ile çekilmiş fotoğrafı ortaya çıktı” spotuyla verilmişti.
Manşet Gazetesi, haberin devamında, Bülent Tezcan’ın, Nazilli’de yaşayanların yakından tanıdığı FETÖ firarisi Eczacı Saim Topaloğlu ile 17-25 Aralık hükümete kumpas girişiminden sonra buluştuğunu, 2014 yılında yapılan yerel seçimler öncesinde Pensilvanya merkezli oluşumdan destek istediğini yazmıştı.
Hatırlanacağı gibi, 17-25 Aralık hükümete kumpas girişiminden sonra, liderliğini Fethullah Gülen’in yaptığı paralel devlet yapılanması ev ev, kapı kapı dolaşarak CHP’nin 2014 seçim çalışmalarına destek vermişti.

“YİNE FETÖ YİNE TEZCAN!”
Manşet Gazetesi; 04 Ocak 2018 tarihli bir diğer haberinde yine CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan’ın FETÖ’nün Nazilli kasası firari Saim Topaloğlu’ndan sonra, firari Necmi Erkan ile de yan yana fotoğraflarını yayınlayıp, Tezcan’ın, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra kapatılan NASİAD’ı, 1 Kasım seçimlerinden önce ziyaret ettiğini ve FETÖ’cü işadamlarıyla yaptığı toplantıda iktidardan kurtulmak için işbirliği çağrısında bulunduğunu ortaya çıkarmıştı.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

reklam
escort