CHP’de ‘Tezcanizm’ dönemi

Cumhuriyet Halk Partisi’nde hangi taşı kaldırsanız altından Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan çıkıyor. CHP Milletvekili Eren Erdem’in CHP/FETÖ bağlantısını güz yüzüne çıkaran “MİT tırları tutanaklarını Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan’dan aldım” açıklamasının ardından, Kılıçdaroğlu’nun hazırladığı listelere istediği gibi müdahale eden Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, tepkilerin odağındaki isim olarak dikkat çekiyor.

25 Mayıs 2018 - 09:25 0
reklam

Erdal Savaş / Manşet Aydın- EFELER-  Eren Erdem’in açıklamalarıyla CHP’de ortaya çıkan liste krizi, İzmir yerine İstanbul’dan aday gösterilen Tuncay Özkan’ın, Bülent Tezcan’ın odasını basarak, küfürler edip yumruk atması ile iyice büyüdü. Parti içerisinde yaşanan bu tür tartışmalar ve bu tartışmaların neden olduğu çatlaklar iyice artarken, CHP kulislerine göre; CHP’de bir Tezcanizm dönemi yaşanıyor. Yönetimi neredeyse tamamen eline geçirmiş olan Tezcan, bir yandan il yönetimlerini diğer yandan adayları çeşitli vaadlerle idare ediyor.

TEZCAN İSTENMEYEN ADAM
CHP Genel Merkezi’nde listeleri karıştırması ile birlikte, Bülent Tezcan, seçildiği Aydın’da da listede yer alan tüm adayları belirleyen isim olarak tepkilerin odağında. Milletvekili aday listelerini belirlemesinin dışında aynı zamanda Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olması dolayısıyla il başkanları ve delegeleri de belirleme sürecinde kolu daima teşkilatlara uzanarak etkin bir rol oynayan Tezcan, CHP tabanının “istemediği adam” oldu.

CHP’DE ‘TEZCANİZM’ DÖNEMİ

Cumhuriyet Halk Partisi’nde hangi taşı kaldırsanız altından Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan çıkıyor.
CHP Milletvekili Eren Erdem’in CHP/FETÖ bağlantısını güz yüzüne çıkaran “MİT tırları tutanaklarını Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan’dan aldım” açıklamasının ardından, Kılıçdaroğlu’nun hazırladığı listelere istediği gibi müdahale eden Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, tepkilerin odağındaki isim olarak dikkat çekiyor.
CHP Milletvekili Eren Erdem’in, milletvekili aday listelerini Bülent Tezcan’ın hazırladığını ve kendisini listeden sildiğini söylemesi büyük tepkilere yol açmış, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “listelerde yakınım yok” demesi de Erdem’i doğrulamıştı.
Eren Erdem’in açıklamalarıyla CHP’de ortaya çıkan liste krizi, İzmir yerine İstanbul’dan aday gösterilen Tuncay Özkan’ın, Bülent Tezcan’ın odasını basarak, küfürler edip yumruk atması ile iyice büyüdü.
Parti içerisinde yaşanan bu tür tartışmalar ve bu tartışmaların neden olduğu çatlaklar iyice artarken, CHP kulislerine göre; CHP’de bir Tezcanizm dönemi yaşanıyor. Yönetimi neredeyse tamamen eline geçirmiş olan Tezcan, meseleyi dışarıya taşırmamak için, bir yandan il yönetimlerini diğer yandan adayları çeşitli vaadlerle idare ediyor.

TABAN AŞIRI DERECEDE RAHATSIZ
CHP’de tartışmalı listeler yüzünden rahatsızlığı bilinen çok sayıda milletvekilinin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin seçim kampanyası zarar görmesin diye “şimdilik” harekete geçmeyerek sessiz kaldığını belirten CHP’liler, muhalif milletvekillerinin konuşmak ve harekete geçmek için 24 Haziran sonrasını beklediğini ifade ediyor. Ancak CHP tabanı milletvekilleri kadar sabırlı görünmüyor. Milletvekili aday listelerini Bülent Tezcan’ın yaptığı iddiaları tabanda aşırı derecede rahatsızlığa yol açmış durumda.

TEZCAN İSTENMEYEN ADAM
Milletvekili aday listelerini belirlemesinin dışında aynı zamanda Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olması dolayısıyla il başkanları ve delegeleri de belirleme sürecinde kolu daima teşkilatlara uzanarak etkin bir rol oynayan Tezcan, CHP tabanının “istemediği adam” oldu.

AYDIN’DA DA TEPKİ VAR
CHP Genel Merkezi’nde listeleri karıştırması ile birlikte, Bülent Tezcan, seçildiği Aydın’da da listede yer alan tüm adayları belirleyen isim olarak tepkilerin odağında.
Milletvekili aday listelerinin kesinleşmesinin ardından CHP Aydın camiasından çok sayıda tepki yükseldi.
Aydın CHP tabanında büyük desteği olduğu bilinen ve çalışmalarıyla tüm partililerden takdir toplayan Fulya Üstündağ’ın CHP Aydın listesine 8’inci sıradan girmesi sosyal medyada “CHP Aydın’da adalet yok, demokrasi yok” sözleriyle eleştirilmişti. Takipçilerinden birine yanıt veren Üstündağ, “Bu haksızlığı yapanlara tokat gibi cevabını vereceğiz” ifadelerini kullanmıştı.
Aydın CHP’de birçok milletvekilinin ve tabanın istediği isimlerin aday gösterilmemesi üzerine tepkiler Genel Başkan Yardımcısı, Parti Sözcüsü ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan üzerinde yoğunlaşıyor.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

reklam
escort