Chp’li Üyeye “İhraç” Şoku

Germencik Belediye Meclisi, Ümmet Akın’ın başkanlık ettiği oturumda CHP’li İsmail Kurum’un üyeliğini düşürdü. Gerekçe olarak kurum’un devamsızlığı gösterildi.

reklam
08 Haziran 2016 0
reklam
reklam

Germencik belediye meclisi, CHP’li üye İsmail Kurum’un üyeliğinin düşürülmesine karar verdi. Haziran ayı olağan toplantısında meclis gündemine gelen konu oy çokluğu ile kabul edilerek işleme konuldu.

Konuyla ilgili gerçekleşen açıklamada, söz konusu karara gerekçe olarak İsmail Kurum’un üst üste yaptığı devamsızlık ile buna ilişkin savunma istenmesine rağmen talebe cevap vermemesi gösterildi.

Germencik Belediyesi tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi; “5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 29’uncu maddesinin ikinci fıkrasında yer alan; ‘Özürsüz veya izinsiz olarak arka arkaya üç birleşim günü veya bir yıl içinde yapılan toplantıların yarısına katılmayan üyenin üyeliğinin düşmesine, savunması alındıktan sonra üye tam sayısının salt çoğunluğuyla karar verilir’ hükmüne istinaden; 07 Mart 2016, 04 Nisan 2016, 03 Mayıs 2016 ve 07 Haziran 2016 tarihlerinde yapılan meclis toplantılarına mazeretsiz olarak katılmayan CHP’li Belediye Meclis Üyesi İsmail Kurum’un savunması talep edilmiş olmasına rağmen belirtilen süre içerisinde konu ile ilgili savunma vermediği ve 5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 29’uncu maddesi hükümlerine istinaden meclis üyeliğinin düşürülmesine yapılan işaretle oylama neticesinde toplantıya katılan üyelerin oy birliği ile karar verildi”

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam