CHP’liler meydana çıktı

CHP, 16 Nisan referandumunun yıl dönümünde “OHAL değil demokrasi istiyoruz” sloganıyla basın açıklaması ve oturma eylemi yaptı.

16 Nisan 2018 - 16:30 0
reklam
reklam

Kıymet Sarıyıldız/Manşet Aydın-Efeler CHP, 16 Nisan referandumunun yıldönümünde 81 ilde eş zamanlı olarak “OHAL değil demokrasi istiyoruz” sloganıyla meydanlara çıktı. Eyleme CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız, CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, CHP Efeler Kadın Kolları Başkanı Özlem Ekiz, sendika üyeleri ve çok sayıda parti mensubu katıldı. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ve Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan’ın katılmaması dikkati çekti.
Aydın’daki etkinlikte konuşan CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, “Tarihe mühürsüz seçim olarak geçen 16 Nisan referandumun üzerinden bir yıl geçti. 15 Temmuz’daki FETÖ darbe girişiminin ardından 20 Temmuzda ilan edilen OHAL altında gidilen referandum meşrutiyeti olmayan bir rejim değişikliğini ülkemize dayatmıştır. Sivil darbe ortamında evet demenin devletin tüm kurumlarıyla desteklendiği, hayır demenin ise adeta yasakladığı bir dönem yaşanmıştır. Ülkemiz 21 aydır OHAL’le yönetilmektedir. İlan edilişindeki amaçtan uzaklaşarak demokrasi ve hukuk sistemlerinin bir saldırıya dönüşen OHAL rejimi insan haklarını ifade özgürlüğünü ve her türlü protesto eylemini baskılamanın da aracı olmuştur. Halkın iradesi gasp edilmiştir. AK Parti iktidarı muhaliflerine karşı kullandığı OHAL giderek faşizan sınırlarını bile aşmıştır. OHAL’le ülkemizde hiç kimsenin can ve mal güvenliği kalmamıştır” dedi.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam