Chp’yi karıştıran hamle!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kardeşi Celal Kılıçdaroğlu, Mamak İlçe Başkanlığı’na giderek Ak Parti’ye üye oldu.

reklam
09 Ocak 2017 0
reklam

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Didim’de yaşayan kardeşi Ak Parti Mamak İlçe Başkanlığı’na giderek Adalet ve Kalkınma Partisi’ne üye oldu.

“Kim gelip partimize üye olmak isterse biz üye yapmaktan son derece memnuniyet duyarız” diyen Ak Parti Mamak İlçe Başkanı Muhammed Abdullah Özer, kardeş Kılıçdaroğlu’na üyelik formu imzalatarak yakasına rozet taktı.

Ak Parti’ye üye olmaktan onurlu ve gururlu olduğunu söyleyen kardeş Kılıçdaroğlu, “AK Parti’ye katılmaktan mutluyum. Kanatlarım olsa uçacağım. Yeter ki ülkemiz refaha kavuşsun, kan dökülmesin, şehitlerimiz olmasın. Bir tutturmuşlar başkanlık sistemi. Başkanlık sistemi en güzelidir. Bunu bir deliye sorsanız kabul edecektir. Başkanlık sistemi ile ülkemiz daha iyi yönetilir, kan dökülmez, şehitler olmaz. Ben düşündüm taşındım, kendi öz iradem ile bu yolu seçtim, AK Parti’ye üye oldum, mutluyum” ifadesini kullandı.
Kendi öz iradesi ile bu kararı verdiğinin altını çizen Kılıçdaroğlu, “Daha önce biliyorsunuz Kemal Ağabeyimin partisinde üyeydim. İstifa ettim oradan kendi irademle dedim ki o kervana artık ben de katılayım. Bana görev verilirse benim başım gözüm üzerine Türkiye’nin neresinde olursa olsun giderim çalışmama başlarım” şeklinde konuştu.

“Daha önce biliyorsunuz Kemal Ağabeyimin partisinde üyeydim. İstifa ettim oradan kendi irademle dedim ki o kervana artık ben de katılayım. Bana görev verilirse benim başım gözüm üzerine Türkiye’nin neresinde olursa olsun giderim çalışmama başlarım” diyen kardeş Kılıçdaroğlu, kendi öz iradesiyle partiye üye olduğunu belirtti.

“Cumhurbaşkanı’na Atatürk benzetmesi yapıyorsunuz. Bu, toplumun bazı kesimlerinde tepki aldı, bazı kesimlerinden de takdir aldı” diyen bir gazeteciye cevap veren Kılıçdaroğlu şu şekilde konuştu:

“Türkiye Cumhuriyetini kuran Mustafa Kemal Atatürk’tür. O koltuğa oturan da Atatürk’ün kendisidir. Cumhurbaşkanımız 79 milyon halka, ülkemize, vatanımıza sahip çıkıyorsa o da bir Atatürk’tür. Bazıları hazmedemeyebilir, onlar hazmetsinler ki Cumhurbaşkanımız bir Atatürk’tür”

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam