Çift cinsiyetli kardeşlerin isyanı

Erzurum’da yaşayan çift cinsiyetli kardeşlerin dramı yürekleri burkuyor. 22 yaşındaki S.D. ile kardeşi 14 yaşındaki Y.D., yaşadıklarını gözyaşları ile anlatırken, “kadın olmadığımızı anlamasınlar diye sütyenin içine pamuk dolduruyoruz” dediler.

reklam
26 Mayıs 2016 0
reklam
reklam

Doğuştan cinsel gelişim anomalileri arasında olan hermafrodit, halk arasında bilinen adıyla çift cinsiyetlilik Erzurumlu kardeşlerin dünyasını kararttı.

123

Merkez Yakutiye ilçesinde yaşayan 7 çocuklu anne Yadigar D., yetkililerden yardım bekliyor. Anne Yadigar D., ”Çocuklarım hem erkek hem kadın özelliği taşıyor. Onların tedavi edilmesini istiyorum. Babaları bizi bırakıp başkası ile evlendi, sonrada cezaevine düştü. Onlara şimdi hem annelik hem babalık yapıyorum. 7 çocuğum var. Bu iki kızım milyonda bir görülen çift cinsiyetli. Onlar bu duruma çok üzülüyor. Psikolojileri bozuk. Erzurum’da doktora götürdüm ama yapacakları bir şey olmadığını söylediler. Çaresi İstanbul’daymış. Ama benim maddi imkanım yok. Çoğu akşam aç yatıyoruz. Devlet büyüklerimizden yardım istiyorum” dedi.

1234

Hastalığı nedeniyle boyu  sürekli uzayan ve 2 metreyi bulan S.D. ise kardeşi Y. İle birlikte yaşadığı zorlukları gözyaşları içinde anlattı. Birini sevdiğini ama durumunu kendisine anlatamadığını belirten S.D. “Geçtiğimiz yıl sevdiğimin ailesi beni istemeye geldi. Sevgilimin annesine durumumu anlattım. ‘Ben oğluma eş arıyorum erkek kardeş değil’ diyerek annesi çıkıp gitti. O günü hiç unutamıyorum. Göğüslerim olmadığı için sütyenin içine pamuk doldurup takıyorum. Kardeşim de aynı. Ben ve kardeşimin tek isteği bu hastalıktan bir an evvel kurtulmak. Arkadaşlarımız gibi kadın olmak istiyoruz. Caddede gezerken uzun boyumdan dolayı herkes bana tuhaf tuhaf bakıyor ve bu yüzden sokağa bile çıkmak istemiyorum. İnşallah bir gün ben ve kardeşim anne oluruz. Her gece yatağa ağlayarak giriyoruz” dedi.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam