Çin zulmüne dur de!

Alperen Ocakları’nı ziyaret eden Doğu Türkistanlı Erşidin Erkin ve arkadaşları “Babalar, anneler hapishanede. Çocuklar ise soğuktan donarak ölüyor. Bizim namusumuz sizin namusudur. Buna sahip çıkmanız lazım” dedi.

14 Ocak 2019 - 12:05 0
reklam

Kıymet Sarıyıldız / Manşet Aydın- EFELER- Çin sınırları içerisinde bulunan Doğu Türkistan’dan gelen Erşidin Erkin ve arkadaşları Türkiye’deki Alperen Ocakları’nı ziyaret ederek Çin zulmüne karşı destek istedi. “Türkiye’ye gelişteki amacımız bizim için savaşmanız ya da maddi bir yardım istemek için değil. Bu zulme karşı hep beraber ses verelim diye geldik” diye konuşan Erşidin Erkin, Doğu Türkistan’da kimsenin hayatının 1 saniye bile garantisi olmadığını söyledi.
Erkin; “Çocuklarımızın anne babaları yanlarında değil. Hepsi hapishanede. Çocuklar ise soğuktan donarak ölüyor. Bizim annemiz, bacımız sizin de annesi bacısı. Bizim namusumuz sizin namusudur. Buna sahip çıkmanız lazım” dedi.
Doğu Türkistan’dan gelen Erşidin Erkin ve arkadaşlarının anlattıkları Çin zulmünü büyük bir üzüntü ve dehşet içinde dinleyen Aydin Alperen Ocakları İl Başkanı İbrahim Kocabaş da yapılan saldırıları kınadığını ve Doğu Türkistan halkının yanında olduklarını ifade etti.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-