Cinayet işleyen CHP’li başkanın cezası belli oldu

Germencik’te tartıştığı arkadaşı Şükrü Aytunç Tek’i tabancayla vurup öldüren eski CHP Germencik ilçe Başkanı Mehmet Bozdağ, hakkında karar açıklandı. Bozdağ, 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

11 Nisan 2018 - 17:22 0
reklam
reklam

Naci Eriş/Manşet Aydın-Germencik Olay, Germencik’e bağlı Park Mahallesi’nde 4 Mayıs 2017’de meydana gelmişti. CHP Germencik İlçe Başkanı olduğu dönemde, yanında çalıştırdığı arkadaşı Şükrü Aytunç Tek’le tartışan Mehmet Bozdağ, Tek’in ölümüne neden olmuştu.
Aydın 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan eski CHP’li Başkan Mehmet Bozdağ, son kez hakim karşısına çıktı.
Bozdağ’ın avukatları tarafından yapılan dosya içeriğindeki kamera görüntüleri ve fotoğrafların detaylı incelenmesi talebi mahkeme heyeti tarafından reddedildi.
“YAKIN VE SEVDİĞİM BİR ARKADAŞIMDI”
Son sözlerin alındığı sırada konuşan katılanlar avukatı, Bozdağ’ın Şükrü Aytunç Tek’in evine izinsiz olarak girip, maktulü doğrudan öldürdüğünü savundu.
Sanık avukatları ise Mehmet Bozdağ ile Şükrü Aytunç Tek’in önce telefonda küfürleşip tartıştığını, daha sonra evde bir arbede yaşandığını belirterek tahrik indirimi yapılmasını istedi.
Son sözü alınan Sanık Mehmet Bozdağ, yaşananlardan dolayı çok üzgün olduğunu ifade etti. Bozdağ, “O gün beni eve çağırdı. Ben bu güne kadar kimsenin evine izinsiz girmedim. Uyuşturucu kullandığı için ağır uyuyordu. O gün de uyandırmak istedim. Kendisine verdiğim borcu isteyince, önceden de borçlu olmasından dolayı bana küfretti. Aramızda bir boğuşma yaşandı. Silah sesi sonrası onun vurulduğunu anlamadım. Hatta ilk olarak ‘vuruldum mu’ diye kendime baktım. Kasıtlı yapılmış bir şey değildi. Benim yakın ve sevdiğim bir arkadaşımdı. Çok üzgünüm” dedi.
MÜEBBETTEN 15 YILA DÜŞTÜ
Savunmaların tamamlanmasının ardından kararını açıklayan Aydın 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, Bozdağ’ın “kasten adam öldürme” suçundan müebbet hapis cezası ile cezalandırılmasına hükmetti. Tahrik indirimi uygulayan heyet, cezayı önce 18 yıla, iyi hal indirimi de uygulayarak 15 yıla düşürdü. Bozdağ’a “Konut dokunulmazlığı ihlali” suçundan ise 1 yıl 3 ay hapis cezası verilerek hükmün açıklanması geri bırakıldı.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam