Cinayeti sosyal medyada paylaşıp alacağı cezayı hesaplamış

Kendisinden ayrılan sevgilisini öldüreceğini sosyal medya hesabından paylaşıp alacağı cezayı bile hesaplayan öfkeli aşık, peşinden takip ettiği 17 yaşındaki Cansu Çartı isimli kızı pompalı tüfekle vurarak öldürdü.

10 Şubat 2017 - 17:36 0
reklam

İstanbul Bağcılarda işlenen cinayet korkunç bir gerçeği gözler önüne serdi. Kendisinden ayrılan kız arkadaşını öldüreceğini sosyal medya hesabından duyurup cinayet işleyeceğini önceden haber veren M.A.K. isimli aşık, bir gün sonra çalıştığı işyerinden aldığı börekleri el arabasına koyduktan sonra sokakta yürüyen genç kıza pompalı tüfekle kurşun yağdırdı. Vücuduna isabet eden tüfek kurşunlarıyla yere yığılan 17 yaşındaki Cansu Çartı, acı içinde çığlıklar atmaya başladı.

Olay, Bağcılar Çınar Mahallesinde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, Sevgilisi M.A.K den bir süre önce yarılan Cansu Çartı ( 17) sabah saatlerinde çalıştığı börekçiye giderek aldığı börekleri arabaya yükleyip sokağa çıktı. Bir süre önce ayrıldığı M.A.K yanında taşıdığı pompalı tüfek ile takip etti. Bu sırada genç kız kaçmaya başladığı sırada M.A.K pompalı tüfek ile peş peşe ateş ederek kendisinden ayrılmak isteyen kız arkadaşını öldürdü.

Kaçmaya çalışan M.A.K polis ekipleri tarafından kıskıvrak yakalanıp gözaltına alındı. Gözaltına alınan M.A.K çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Cansu Çartı’nın cenazesi ise toprağa verildi.

Öte yandan, Pompalı tüfek ile vurularak öldürülen Cansu Çartı’nın babasının geçen yıl ceza evinde olduğu, ailesinde bakmak için börekçi dükkanında çalıştığı öğrenildi. Görgü şahitleri ise; ” Cansu kızımız yerde yatıyordu. Kanlar içindeydi. Tampon yaptık. Bağrışmalar oldu. Cansu iki kez can havliyle bağırdı. Dehşet bir olaydı. Her sabah dükkanı açmaya gelirdi. Arabasıyla poğaçaları alıp dükkanına götürüyordu” dedi.

Kendisinden ayrılan Cansu Çartı’yı öldüren M.A.K ise sosyal medya hesabından cinayet öncesi yaptığı paylaşımda; ” Her şey üzerime geliyor. 36 seneyi göze alır gibi” dedi.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam