ÇİNE MİNNETTAR

72 mahalle ve 56 köyünü ilgilendiren 5 proje ile tarım ve hayvancılıkta kalkınacaklarını belirten Çine Ziraat Odası Başkanı Osman Eşiyok, “Her projenin ayrı ayrı faydası olacak” dedi. İlçedeki muhtarlar da yatırımlarla vatandaşın rahat bir nefes alacağını belirtti.

12 Haziran 2019 - 21:01 0
reklam

İnan Gül/Manşet Aydın-EFELER- AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş’ın Çine’de uzun süredir beklenen projelerle ilgili verdiği müjde ilçede büyük sevinç yarattı. Çine Sulaması’na 251 milyon TL, Çine Sulaması Drenaj Kanalları’na 50 milyon 630 bin TL,, Çine Çayı İslahı’na 81 milyon 500 bin TL, Aydın Çine At ve Tigh’e 41 milyon TL ve Gökbel Barajı’na ise 120 milyon TL harcanacağı belirtilirken Savaş, “5 proje ile Çine tarımda çağ atlayacak. Çiftçi ve vatandaşlarımızın istekleri doğrultusunda hazırlanan bu projeleri Devlet Su İşleri kısa sürede hayata geçirecek” açıklamasını yapmıştı.

BASKINLAR ÖNLENECEK

Yaklaşık 2 ay önce yapılan seçimlerin ardından Çine Ziraat Odası Başkanlığına seçilen Osman Eşiyok, Savaş’ın verdiği müjdelerin sevindirici olduğunu belirtti. Eşiyok, “Yapılması planlanan projeler bizleri sevindirdi. Her projenin ayrı ayrı faydası olacak. Tamamlandıktan sonra su baskınları büyük ölçüde azalacaktır. Daha önce yapılan Adnan Menderes ve Gökbel barajları biraz olsun nefes almamızı sağlamıştı. Projelerin tamamlanmasının ardından ilçemiz tarım ve hayvancılıkta önemli bir mesafe kat ederek kalkınacaktır” yorumunu yaptı.

MUHTARLAR HEYECANLI

Çine’nin tamamını etkileyecek projeler muhtarları da sevindirdi. Altınova Mahalle Muhtarı Arif Açıkgöz, “Projelerin hayata geçirilmesinin ardından çiftçilik ve hayvancılık yapan vatandaşlarımız oldukça rahatlayacak. Tarlalarının önüne kadar gelen su ve düzgün yollar sayesinde daha az yorulacak ve giderler azalacaktır” dedi. Umur Mahalle Muhtarı Mehmet Çoban ise, “Öncelikle devlet büyüklerimize teşekkür ediyorum. Bizlerin derdine ortak olup çözüme kavuşturdukları için. Yatırımlar sayesinde daha verimli çalışma fırsatı yakalayacağız. Tek temennimiz bu projelerin bir an önce hayata geçirilmesi” diye konuştu.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-