Cinsel Organı Yetişkin Bir Erkek Gibi

Henüz 1,5 yaşında ama hormon değerleri 25 yaşında bir erkek düzeyinde. Cinsel organı yetişkin bir erkek düzeyinde yüzünde ise kıllar var. Doktora muayene için götürülen bebeğin ergenlik dönemine girdiği ortaya çıktı.

reklam
31 Mayıs 2016 0
reklam
reklam

Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’de yaşayan, ismi sadece Akash olarak açıklanan erkek bebeğin nadir görülen bir hormonal rahatsızlık nedeniyle erkenden ergenliğe girdiği, genital bölgesinde kıllar çıktığı belirtildi. Akash’ın erkeklik hormonlarından biri olan testesteron seviyesinin 25 yaşındaki bir yetişkin erkekle aynı düzeyde olduğu saptandı.

 

KAYINVALİDENİN SÖZÜ ÜZERİNE DOKTORA GÖTÜRÜLDÜ

Hindustan Times’a konuşan adı açıklanmayan anne, oğlu Akash’ın vücudunda gariplikler olduğunu fark ettiklerini söyledi. Talihsiz anne; “Biz başlarda hızlı büyüyen bir bebek olabileceğini düşündüğümüz için doktora götürmedik. Bir yaşına geldiğinde bazı şeylerin ters gittiği açıkça anlaşılıyordu. Ailede birçok çocuk yetiştirmiş olan kayınvalidem, Akash’ın büyümesinin normal olmadığını söyledi. Bunun üzerine bebeğimi doktora götürmeye karar verdik.” Dedi.

124

BEBEĞİN CİNSEL ORGANI, YETİŞKİN BİR ERKEK DÜZEYİNDE GELİŞTİ

18 aylıkken doktora götürülen Akash’ın, boyu dört yaşındaki bir çocuğun ortalama boyu olan 95 santime ulaştığı, yüzünde de kıllar olduğu tespit edildi. Talihsiz bebeğin sesinde de değişiklikler gözlenirken, cinsel organının da yetişkin bir erkek düzeyinde geliştiği kayıtlara geçti.

123

HORMON DEĞERLERİ 25 YAŞINDAKİ BİR ERKEĞİN SEVİYESİNDE ÇIKTI

Çocuk Hastalıkları Endokrinolojisti Dr. Vaishakhi Rustagi yaptığı açıklamada; “Akash’ın testesteron seviyesi inanılmaz derece yüksek, tıpkı 25 yaşındaki sağlıklı bir erkeğinki gibi. Bu sebepten ötürü küçük bebeğin vücudunda bu alışılmadık değişiklikleri gözlemliyoruz. Yapılan tetkiklerde testesteron seviyesi, yaşında olması gereken normal değerden 30 kat fazla çıktı. Akash’ın rahatsızlığı tıpta ‘erken gelişen ergenlik’ olarak adlandırılıyor ve bu 100.000 kişide bir görülüyor. Küçük Akash, hormonlarının kontrol altına alınması amacıyla her ay bir kez özel bir iğne olacak. Küçük bebeğin 11 yaşına kadar düzenli olacağı iğnelerdeki dozaj büyüdükçe azaltılacak. Tedavi edilmemesi durumunda ise, çocuk büyük ihtimalle saldırgan bir karakter olur ve anormal büyümesi birkaç sene içinde durarak 100 santim ile 120 santim arasında bir boyda kalır” dedi.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam