Çöpten toplanan hayat!

Nazilli’de çöpten toplanan hayat…

25 Mayıs 2018 - 13:11 0
reklam

Mustafa Çelik / Manşet Aydın-NAZİLLİ- Suriye’de Esed ve DAEŞ zulmü nedeniyle doğdukları toprakları terk edip Türkiye’ye sığınan Suriyeli çocukların hayata tutunma gayretleri yürekleri burkuyor.Ülkelerindeki Esed ve DAEŞ zulmünden dolayı Türkiye’nin çeşitli illerine yerleşen Suriyeliler, zorlu yaşam koşullarına karşı direnmeye çalışıyor. Çocukların ailelerinin geçimlerine katkı sunmak için gösterdikleri çaba, yaşadıkları dramı gözler önüne seriyor.

8 AY ÖNCE ESED’DEN KAÇTILAR

Suriye’nin Irak sınırında yer alan DAEŞ’in kontrolündeki Deyrizor ilinden savaş nedeniyle 8 ay önce ailesiyle birlikte kaçan 13 yaşındaki Halil Ahmet, topladığı çöplerle ailesinin yaşamına katkı sunmaya çalışıyor.

3 KÜÇÜK KARDEŞİ İLE ÇÖP TOPLUYOR

Ailesiyle birlikte İlk olarak Şanlıurfa’nın Harran ilçesinde kurulan konteynır kentte kalan Suriyeli Halil Ahmet, 2 ay önce de Atça’ya yerleşmiş. Küçük Halil’in annesi babası ve kendisinden küçük 3 kardeşi, hayata tutunmak için kağıt ve plastik toplayıp satıyor.

SAVAŞIN BÜYÜTTÜĞÜ ÇOCUK: HALİL

Küçük Halil, sabahın erken saatlerinde kardeşleriyle birlikte Atça’daki evlerinden çıkıp Aydın’ın çeşitli ilçelerinde utangaç tavırlarla çöp toplayarak evine ekmek götürmeye çalışıyor. Yaşıtları eğitimini alıp oyunlar oynarken çöp toplayan Suriyeli Halil’in bu görüntüsü, savaşın kötü yüzünü bir kez daha karşımıza çıkarıyor. Daha çocuk yaşta savaşın büyüttüğü çocuklar yaşamın kıyısında hayat mücadelesi sergiliyor.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

reklam
escort