Dallıcaspor ligden çekildi!

Sezonu şampiyon olarak tamamlayan ve Amatör Süper Lig’e yükselmeye hak kazanan Dallıcaspor, ligden çekildi. Sporseverleri üzen haberi Ajdan Anbarcı sosyal medya hesabından duyurdu.

reklam
16 Eylül 2016 0
reklam

123
Eşref ÖZBAĞCI/Aydın Haber Ajansı-NAZİLLİ-
2016-2017 Futbol Sezonu’nda Amatör Süper Lig’de mücadele edecek olan Dallıcaspor, ligin başlamasına iki hafta kala ligden çekildi. Sponsor bulamadığı için maddi anlamda büyük sıkıntı yaşadıklarını söyleyen Dallıcaspor Kulüp Başkanı Ajdan Anbarcı, sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı: “Arkadaşlar bu gece yapmayı planladığımız toplantı sonrası kararımdır. Dallıcaspor kulübü ligden çekilmiştir. Söz verip sözünde durmayanlarla şu dakikadan sonra işim olmaz, hepinizden ALLAH razı olsun.“
Dallıcaspor’un sahipsiz kalmasından dolayı büyük üzüntü duyduğunu dile getiren Anbarcı, Nazilli Manşet Gazetesi ve Aydın Haber Ajansı Spor Müdürü Eşref Özbağcı’ya önemli açıklamalrda bulundu. Maddi sıkıntılar yüzünden sporcu bulmakta bile zorluk çektiklerini ifade eden Anbarcı, “Nazilli’nin en büyük işletmelerinin bulunduğu yer Dallıca’dır ve biz bu mevkinin takımıyız. Bu mevkideki büyük firmaların hepsiyle görüştük, mail attık, sponsorluk talep ettik ama bazıları geri bile dönmedi. Maalesef mahalle muhtarımız bile onlarca söz vermesine rağmen hiçbir şekilde kulübümüze yardımcı olmadı. Süper amatör parasız yapılacak bir organizasyon değildir. Bizler amatör spor kulübü yöneticileri olarak bu maddi yükün altından kalkamayız. Çünkü adı üstünde amatör futbol kulübü yani hiçbir maddi gelir beklenmeden yapılan bir gönül işi. Mahallemizde ya da çevre mahallelerde oturan 30-40 gence spor yaptırıyoruz. Onları kahve köşelerinden meyhane köşelerinden uzaklaştırıp, güzel bir ortam sağlamaya çalışıyoruz. Gençlerimizi spora yönlendiriyoruz ama hiçbir yerden destek olmayınca bu iş yürümüyor. Sadece Aydın Büyükşehir Belediyesi destek verdi. O parayı da bazı masraflarımız vardı orada kullandık ve kalanını oyuncularımıza şampiyonluk pirimi olarak dağıttık.” dedi.
1234

ÜST ÜSTE 2 YIL LİG ÇIKMIŞTIK
2012-2013 sezonunda genel kaptan olarak görev aldığı Dallıcaspor’da bir sezon sonra başkanlık koltuğuna oturan Ajdan Anbarcı, “Dallıcaspor olarak bu zamana kadar güzel işler yaptık. Sportif anlamda üst üste 2 yıl lig yükselerek başarımızı ortaya koyduk fakat beklediğimiz ilgiyi ve desteği göremedik. Geçtiğimiz sezan 1. Amatör 1. Grup’ta şampiyon olduk ve süper amatöre çıktık. Süper amatör lig sezonu kapsamında sporsorluk talep dosyalarımzı oluşturduk. Nazilli’mizdeki firmalar başta olmak üzere ülkemizdeki birçok kurumsal firmaya gönderdik. % 100 vergi indirimi olmasına rağmen hiçbir sponsor bulamadık. Ligin başlamasına 2 hafta gibi bir zaman kaldı. Bu kısa sürede bu kulübe kimse sahip çıkmazsa, sponsor bulamazsak ligden çekileceğiz” şeklinde konuştu.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam