Dar gelirli vatandaşa hizmet veriyor

Sıfır eşyaların el yaktığı günümüzde, ikinci el eşyalar özellikle dar gelirli vatandaşlar tarafından büyük talep görüyor. Bu durumu fırsata çeviren 60 yaşındaki Nurşen Akbıyık, Nazilli’de Salı günü kurulan pazarda kullanılmış eşyaları satarak ailesini geçindiriyor

reklam
16 Ağustos 2016 0
reklam

1234

Mustafa ÇELİK/Aydın Haber Ajansı-NAZİLLİ- Nurşen Akbıyık, 1956 doğumlu. 3 çocuk annesi Akbıyık, kocasının geçirdiği trafik kazasının ardından ailesinin geçimini Aydın’ın Nazilli ilçesinde pazarlarda ikinci el eşya satarak sağlıyor. Salı günleri Aydoğdu Mahallesi’nde kurulan pazarda eşyalarını satan Akbıyık’ın tezgahında yok yok. Oyuncaklar, ayakkabılar, elektronik eşyalar, kıyafetler ve daha birçok eşya alıcısını bekliyor.

123456

60 yaşındaki Akbıyık Ailesini geçindirmek için, kaza yapmadan önce hurdacılık yapan kocasının getirdiği ve çevresindeki insanların verdiği 2. El eşyaları Salı Pazarı’nda satışa çıkartıyor. Vatandaşların 2. El eşyaya çok rağbet gösterdiğini belirten Akbıyık,” Bir hafta pazara gelmediğim zaman beni arıyorlar. Buradaki eşyalar 1 Liradan başlayıp 20 TL’ye kadar çıkıyor. Sadece durumu kötü olan insanlar alışveriş yapmıyor. Örneğin piyasada çok pahalı olan elektronik eşyaları insanlar gelip buradan alıyor.” Dedi. Erkek kıyafet ve ayakkabılarının çok tercih edildiğini belirten Akbıyık, bayan eşyalarının fazla rağbet görmediğini ifade etti.

12345 - Kopya

KAZANDIĞI PARAYLA PAZAR ALIŞVERİŞİ YAPIYOR

Sabahtan akşama kadar yaptığı satıştan kazandığı parayla 1 haftalık Pazar alışverişini gerçekleştiren Nurşen Akbıyık, “Sümerbank Fabrikasından emekliyim ancak çalışmadan duramıyorum. Kocamda trafik kazası yapınca iş başa düştü. Burada kazandığım parayı yine pazarda harcıyorum. Çocuklarımdan da Allah razı olsun onlarda bize bakıyorlar.” Diye konuştu.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam