DARBE GİRİŞİMİ MİLLETE YAPILMIŞTIR

Kısa adı AKİD olan Aydın Kuru İncir İşletmeleri ve İhracatçıları Birliği Başkanı ve AK Parti Nazilli Belediye Meclis üyesi Metin Topaç, 15 Temmuz gecesi gerçekleştirilmek istenen darbe girişiminin millete yapıldığını kaydetti. Topaç, “millet kendisini esir almak isteyenlere en güzel cevabı tanklara karşı çıkarak verdi” dedi.

reklam
23 Temmuz 2016 0
reklam

IMG-20160719-WA0057

Milli iradeye karşı gerçekleştirilmek istenen darbe girişiminin millet tarafından püskürtüldüğünü kaydeden Aydın Kuru İncir İşletmeleri ve İhracatçıları Birliği Başkanı ve AK Parti Nazilli Belediye Meclis üyesi Metin Topaç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla alanları dolduran milyonlarca isimsiz kahramanın, Türk demokrasi tarihine altın harflerle yazılacağını belirtti.

Türkiye’nin darbeler dönemini çok gerilerde bıraktığını, milletin hür iradesiyle iş başında olan bir iktidarın ve cumhurbaşkanının yine aynı yolla değiştirilebileceğini ifade eden Topaç, 15 Temmuz gecesi kalkışılan darbe teşebbüsünün milletin hafızasında derin yaralar açtığını kaydetti.

1

Toplum olarak bu zorlu süreci en az hasarla atlatacaklarını sözlerine ekleyen Topaç, “15 Temmuz gecesi bütün dünya bir kez daha gördü ki, Türk milletine kimse zincir vuramaz. Başta kahraman milletimiz olmak üzere Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve başbakanımız Binali Yıldırım, dik durarak ekran başındaki milyonlara moral verdi. Burada muhalefet partilerinin de ortaya koyduğu tavır, milletçe görmeye hasret kaldığımız bir tabloyu da beraberinde getirdi. Şimdi iş, ekonomi başta olmak üzere Türkiye’nin yara alan önemli sorunlarına çare üretmek. Hükümetimizin bu konuda başarılı bir tablo çizeceğinden hiç şüphemiz yok” diyerek her türlü darbeye karşı olduklarının altını çizdi.

 

 

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam