Darbeciler 3 İsmi Kaçıracaklardı

FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında Darbeci Kurmay Albay Murat Korkmaz’ın odasında arama yapıldı. Korkmaz’ın odasında Numan Kurtulmuş, İbrahim Kalın ve Mustafa Varnk’ın isimlerinin olduğu bir belge tespit edildi.

11 Şubat 2017 - 21:29 0
reklam

Fetullahçı Terör Örgütü’ne yönelik yürütülen 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında, Gölbaşı Sulh Ceza Hakimliği kararıyla Özel Kuvvetler komutanlığında arama yapıldı. Yapılan aramada, darbe girişimi esnasında Genelkurmay Karargahına giren Özel Kuvvetler Komutanlığı ekipleri arısında olduğu tespit edilen ve tutuklu bulunan Kurmay Albay Murat Korkmaz’ın odasından çıkan belgelerdeki isimler şaşkınlık yarattı.

Darbeci Korkmaz’ın odasında üzerinde “5” yazıldığı belirtilen bir zarf bulundu. Zarfın içerisinde “Tatbikat hazırlığı (radar)” başlıklı 21 maddeli bir belge çıktı. Bulunan belgedeki maddelerde Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un adının, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Varank’ın adlarının ve adreslerinin yazılı olduğu ifade edildi. Savcılık, ele geçirilen belgede isimleri ve adresleri bulunan 3 ismin, hain darbe girişimi gerçekleşmesi durumunda kaçırılması planlanan kişiler arasında olduğu iddiası üzerinde duruyor.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam