Demokrasi Mesajı Verdiler

Darbe girişimine karşı koyarak şehit olanlar için kılınan gıyabi cenaze namazında bir araya gelen Nazilli Belediyesi eski Başkanlarından Esat Ergüler ve Aytekin Kaplan, mevcut belediye başkanı Haluk Alıcık ile birlikte saf tuttu. Namazdan sonra üç isim de, ‘Darbeye hayır demokrasiye evet’ mesajı verdi.

reklam
21 Temmuz 2016 0
reklam

2

Mustafa ÇELİK/Aydın Haber Ajansı-NAZİLLİ- Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) gerçekleştirdiği başarısız darbe girişiminde şehit olanları anmak için kılınan gıyabi cenaze namazında bir araya gelen Nazilli Belediyesi eski başkanları Esat Ergüler ile Aytekin Kaplan, mevcut Belediye Başkanı Haluk Alıcık ile aynı safta buluştu.

Kılınan namazın ve okunan duanın ardından üç isim belediye meydanında vatandaşlara lokma dağıttı.

 

“ALLAH BİZE BİR DAHA BÖYLE BİR OLAY GÖSTERMESİN”

Türkiye’nin 15 Temmuz gecesi bir korku tünelinden geçtiğini kaydeden Nazilli Belediyesi eski başkanı Esat Ergüler, bir iç savaş kalkışmasına çevrilmek istenen darbe girişiminin milletin iradesiyle püskürtüldüğünü, başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere ülkesinin geleceğinden yana tavır koyan kuvvet komutanları sayesinde hain odaklara fırsat verilmediğini kaydetti.

1

Gelinen sürecin ardından hemen herkesin çok daha dikkatli olması gerektiğinin altını çizen Ergüler, meydanlarda devam eden demokrasi nöbetlerinin taşıdığı mesaj ve anlam itibariyle sürdürülmesinin önemine değinerek şu ifadeleri kullandı; “Allah bize bir daha böyle bir olay göstermesin. Biraz önce de gıyabında şehitlerimizin namazını kıldık, şehadete uğurladık onları. Bu güzel ülkemizin güzel insanlarımızın bu türlü durumla bir daha karşı karşıya kalmamasını yüce Rabbimden diliyorum.”

 

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam