Demokrasi Uğruna Canını Feda Etti

Aydın, darbe şehidine ağlıyor. Aydınlı Binbaşı Mehmet Akkurt, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve Genel Kurmay 2. Başkanı Orgenaral Yaşar Güler’i korumak için girdiği çatışmada şehit oldu. Akkurt’un 2 çocuk babası Akkurt’un Umurlu’da toprağa verileceği öğrenildi.

reklam
14 Temmuz 2016 0
reklam

144ad775d0-5710-497e-9893-7abbc206e563

Demokrasi tarihine kara gece olarak geçen 15 Temmuz gecesi TSK içerisindeki bir grup FETÖ’cü askerin darbe girişimi Aydın’a ikinci şehit acısını yaşattı. Aydınlı Binbaşı Mehmet Akkurt, demokrasi tarihine kara gece olarak geçen kalkışma girişimcilerinin Genel Kurmay Başkanlığını ele geçirmek için yaptıkları baskında Genel Kurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve yaverliğini yaptığı Genel Kurmay İkinci Başkanı Orgeneral Yaşar Güler’i korumak için girdiği çatışmada şehit düştü. Muğla’da darbe girişimcileri ile girdiği çatışmada şehit olan polis memuru Nedip Cengiz Eker’in toprağa verildiği dakikalarda Aydın’a ikinci bir şehit haberi geldi. 16 yıllık asker Binbaşı Mehmet Akkurt’un şehit haberi başta ailesi olmak tüm sevenlerini ve Aydınlıları yasa boğdu. Genel Kurmay 2. Başkanı Orgenaral Yaşar Güler’in yaverliğini yapan şehit binbaşı iki çocuk babasıydı.
UMURLU’DA TOPRAĞA VERİLECEK
Efeler’in Umurlu Mahallesi’nde yaşayan ailesine acı haber meslektaşları tarafından iletildi. Şehriye ve Mustafa Akkurt çiftinin iki oğlundan biri olan Mehmet Akkurt’un cenazesini almak için yakınları Ankara’ya gitti. Haberi alan ailenin yakınları ve vatandaşlar şehit evine akın etti. Aydın Ses Gazetesi muhabirlerinden Ali Akkurt’un da yeğeni olan Mehmet Akkurt’un cenazesinin ne zaman toprağa verileceği henüz netlik kazanmazken, Akkurt’un Umurlu’da toprağa verileceği bildirildi.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam