Derdi yol, isteği park

Manşet Aydın Gazetesi, Cuma Mahallesi Muhtarı Nafiz Çamoğlu’nu ziyaret ederek mahalledeki hizmetleri ve sorunları dinledi.. Yolların kazılıp uzun süre düzeltilmemesinden şikayet eden muhtar Çamoğlu’nun tek talebi ise ailelerin oturabileceği bir park.

29 Mayıs 2018 - 09:43 0
reklam

Merve Danışman / Manşet Aydın- EFELER- Efeler’e bağlı Cuma Mahallesi’nin Muhtarı Nafiz Çamoğlu, 6 dönem önce seçildiği görevine, önce sorunları inceleyerek başlamış. En öncelikli konu ise temizlik olmuş.
Mahalle temizliğinin en önemli noktalardan biri olduğunu söyleyen Muhtar Çamoğlu, “Mahalle halkı da bu konuda çok duyarlı. Her şeyi devletten beklememek lazım. İşi sadece belediyeye bırakmıyoruz, kendimiz de mahalleyi temiz tutmak için çaba harcıyoruz” dedi.

“BİR MÜHÜR VE DEFTERLE BAŞLADIM”
Muhtarlığa ilk seçildiğinde sabit yerlerinin olmadığını, elinde sadece mühür ile küçük bir defter olduğunu söyleyen Nafiz Çamoğlu, “Muhtar olduktan sonra bu mühür ve defteri attım, yeni bir sayfa açtım. Sıkıntıların çoğunu çözdük. Daha büyük, daha güzel defterlerimiz oldu. Güzel bir muhtarlığımız oldu. Gece, gündüz demeden herkesin ihtiyacına koşmaya çalıştım. Şimdi mahalle olarak büyük bir aileyiz. Çok şükür büyük bir sorunumuz da yok” diye konuştu.

“MAHALLEYE PARK İSTİYORUZ”

Mahalleyle ilgili taleplerini de anlatan Çamoğlu, Cuma Mahallesi’nde sadece iki tane park olduğunu, bunların da ihtiyacı karşılamadığını belirtti. Yeni bir park yapılmasını isteyen muhtar, şu ifadeleri kullandı:
“Mahallenin ortasına yeşillik bir park talep ediyoruz. Bizim mahallemiz dağınık bir mahalle değil. Ortaya güzel bir park yapıldığında, herkes orayı sahiplenecektir ve kullanacaktır. Sıcak günlerde vatandaşların faydalanabileceği bir aile parkı talep ediyoruz.”

“KAZILAN YOLLAR BİR AN ÖNCE YAPILSIN”

Mahallede çalışma için kazılan yolların uzun süre kapatılmadığını söyleyen Muhtar Nafiz Çamoğlu, “Mahallede kazılan yolların daha hızlı kapatılmasını istiyoruz. Çalışma yapılıyor ancak kazı yapılan bölge aylarca açık kalıyor. Çalışma yapılan yerlerin bir an önce kapatılmasını ve fazla bekletilmemesini istiyoruz” dedi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

reklam
escort