Dev Kompleks geliyor

Aydın Büyükşehir Belediyesi, 23 milyonluk dev yatırıma imza attı. Bölgenin tamamına hizmet götüren Büyükşehir Belediyesi, Didim’den Buharkent’e kadar yatırımlarına tam gaz devam ediyor. Kemer Mahallesinde yapılacak olan Spor Kompleksinin 23 Milyon TL’lik sözleşmesi imzalandı.

reklam
03 Haziran 2016 0
reklam
reklam

Aydınlıların Topuklu Efe’si Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, içinde A’dan Z’ye tüm tesislerin bulunacağı spor kompleksini Aydın’a kazandırmak için kolları sıvadı. Kemer Mahallesi’nde inşa edilecek spor kompleksinde başta çocuklar ve gençlerin yaz kış su sporları yapabileceği açık ve kapalı yüzme havuzları da bulunacak.

1231 (2)

Aydın’ın 17 ilçesinde bu tip spor kompleksleri açmaya devam edeceklerini belirten, Başkan Özlem Çerçioğlu, ülkenin geleceği olan gençlerin kendileri için önemli olduğunu söyledi. Başkan Çerçioğlu, “Benim için çocuklarımızın geleceği çok önemli. Geleceğin şampiyonları niye bu tesislerimizde yetişmesin. Fırsat verildiği takdirde çocuklarımız çok önemli başarılara imza atacaktır.Çocuklarımızın kötü alışkanlıklardan uzak duracağı, sosyalleşebileceği ve yeteneklerini ortaya koyabileceği tesisleri hayata geçirmeye devam edeceğiz. ” dedi.

1231 (3)

REHABİLİTASYON MERKEZİ DE OLACAK

27 bin metrekarelik spor kompleksi içinde  6 bin  metrekarelik rehabilitasyon merkezi, 50×25 metre ebatlarında açık  ve kapalı olimpik yüzme havuzu, 25×12,5 metre ebatlarında kapalı yarı olimpik yüzme havuzu; tenis kortları, 2 adet tenis antrenman kortu, kafeterya fuaye alanları, spor salonları ile 1 adet restaurant  bulunacak.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam