Didim aşığı “Alman Ali” vefat etti

Almanya’dan Türkiye’ye 35 yıl önce gelen ve Didim’e aşık olduktan sonra eşi Waltraud ile birlikte Didim’e yerleşen Karlheinz Pfalzgraf hayatını kaybetti.

14 Ağustos 2018 - 12:23 0
reklam

Oktay ÇİFTÇİ / Manşet Aydın- DİDİM- Almanya’dan Türkiye’ye 35 yıl önce gelen ve Taşburun’a yerleşen Karlheinz Pfalzgraf, Yunanistan’a geçirdiği kalp krizi nedeniyle hayatını kaybetti.
Türkiye’ye aşık olan ve 2004 yılında Türk vatandaşlığına geçerek Ali ismini alan Karlheinz Pfalzgraf, Didim’deki dostları tarafından da “Alman Ali” olarak tanınıyordu. Renkli kişiliği ile Türk, Alman ve İngiliz birçok dostu olan Karlheinz Pfalzgraf’ın alternatif tıp uzmanı olan eşi, 15 yıl önce vefat ettiğinde Didim Akköy mezarlığına defnedilmişti.

DOĞAYA VE HAYVANLARA ADANAN HAYAT
Didim Hayvanları ve Doğayı Sevenler Derneği (DİHAD)’nin aktif üyesi olan Pfalzgraf, eşinin ölümünden sonra evinde yalnız yaşamaya devam etti. Sokak hayvanları için evinin kapısını her zaman açık tutan Pfalzgraf, Rosi adını verdiği dişi eşeği bile evine almıştı.
Alman Ali’nin ölüm haberi arkadaşlarını hazırlıksız yakaladı. Didim’de yaşayan Almanlar geçtiğimiz Cumartesi “Stammtisch” denilen geleneksel buluşma sırasında bir araya gelerek anılarını paylaştı. Çocukluktan beri komşusu olan ve manevi oğlum dediği Tamer Kor’da etkinliğe katıldı.

NAAŞI GETİRİLMEYE ÇALIŞILIYOR
Edinilen bilgiye göre, gezmeyi ve keşfetmeyi seven bir kişiliğe sahip olan Alman Ali, 7 Temmuz’da Yunanistan’ın Girit adasına çıktığı gezi sırasında geçirdiği kalp krizinin ardından 19 Temmuz 2018’de 76 yaşında vefat etti. Türk ve Alman konsoloslukları tarafından başlatılan idari işlemler sonucu yetkilendirilen manevi oğlu Tamer Kor, naaşı Didim’e getirmek ve Akköy’de eşinin yanındaki mezara defnetmek için çalışma yürütüyor.
Karlheinz Pfalzgraf’a dostları, “Hiçbir zaman tamamen ölünmüyor, mutlaka senden geride bir şeyler kalıyor. Kalbimizde senin yerin her zaman var olacak.” sözleriyle veda ettiler.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-